LimeSurvey Develop - en to be_BY translation catalogue (1698 entries)

en: %s duplicate records removed
be_BY: %s дублюючых запісаў выдалена

en: %s field(s) were successfully added.
be_BY: %s палей было паспяхова дададзена.

en: %s lines had a mismatching number of fields.
be_BY: %s ліній мела несупадзенне ліку палёў.

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
be_BY: %s адказ(аў) і адпаведных таймінгаў былі паспяхова імпартаваны.

en: %s old response(s) were successfully imported.
be_BY: %s старых адказ(аў) былі паспяхова імпартаваны.

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
be_BY: %s запісаў маюць няпоўныя або няправільныя значэнні атрыбуту

en: %s records imported
be_BY: %s запісаў імпартавана

en: %s records in CSV
be_BY: %s запісаў у фармаце CSV

en: %s records with invalid email address removed
be_BY: %s запісаў з няправільным адрасам электроннай пошты выдалены

en: 'Other:' comment mandatory
be_BY: 'Іншае' каментар абавязковый

en: (Autodetect)
be_BY: (аўтавызначэнне)

en: (Iconv Library not installed)
be_BY: (бібліятэка Iconv не ўсталявана)

en: (No target question)
be_BY: (Няма мэтавага пытання)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
be_BY: (Выберыце некалькі набораў метак з дапамогай клавішы Ctrl)

en: 16 or up
be_BY: 16 або болей

en: 1st quartile (Q1)
be_BY: Першы кварціль (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
be_BY: 1ае папярэджанне а ліміце часу CSS сытля

en: 1st time limit warning message
be_BY: 1ае папярэджанне а ліміце часу

en: 1st time limit warning message display time
be_BY: 1ае папярэджанне а ліміце часу адлюстравання часу

en: 1st time limit warning message timer
be_BY: 1ае папярэджанне а ліміце часу таймера

en: 2nd quartile (Median)
be_BY: Другі кварціль (медыяна)

en: 2nd time limit warning CSS style
be_BY: 1ае папярэджанне а ліміце часу CSS сытля

en: 2nd time limit warning message
be_BY: 1ае папярэджанне а ліміце часу

en: 2nd time limit warning message display time
be_BY: 1ае папярэджанне а ліміце часу адлюстравання часу

en: 2nd time limit warning message timer
be_BY: 1ае папярэджанне а ліміце часу таймера

en: 3rd quartile (Q3)
be_BY: Трэці кварціль (Q3)

en: 5 Point Choice
be_BY: Адзнака па пяцібальнай шкале

en: 7bit Swedish
be_BY: Шведскі 7bit

en: <No default value>
be_BY: <Няма стандартнага значэння>

en: <no data>
be_BY: <няма дадзеных>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
be_BY: Рэзервовая копія гэтай табліцы была зробленая, сістэмны адміністратар можа атрымаць доступ да яе..

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
be_BY: Будзе зроблена рэзервовая копія табліцы. Сістэмны адміністратар будзе мець доступ да гэтай табліцы.

en: A database named "%s" already exists.
be_BY: База дадзеных з імем  "%s" ужо існуе.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
be_BY: Адключаннае апытанне не даступна для ўдзельнікаў (з'явіцца тольк паведамленне, што яны не маюць права бачыць гэта апытанне).

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
be_BY: Індэкс пытання будзе паказан, удзельнікі змогуць пераходзіць паміж прагледжаннымі пытаннямі.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
be_BY: Імя карыстальніка не пастаўляюцца або імя карыстальніка з'яўляецца недапушчальным.

en: AND/OR Date is
be_BY: І/АБО дата

en: ARMSCII-8 Armenian
be_BY: Армянскі ARMSCII-8

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
be_BY: Магчымасць змены пытанняў, груп і параметраў ўсё яшчэ абмежавана.

en: Absolute value
be_BY: Абсалютнае значэнне

en: Access
be_BY: Доступ

en: Access denied!
be_BY: Доступ забаронены!

en: Action
be_BY: Дзеянне

en: Action to perform when time limit is up
be_BY: Дзеянне, якое выконваецца па сканчэнні ліміта часу

en: Actions
be_BY: Дзеянні

en: Activate Survey
be_BY: Актываваць апытанне

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
be_BY: Уключыце гэта, каб паказаць карту над полем уводу, дзе карыстальнік можа выбраць распалажэнне

en: Active
be_BY: Актываваныя

en: Active surveys
be_BY: Актыўныя апытанні

en: Add
be_BY: Дадаць

en: Add URL parameter
be_BY: Дадаць параметр URL

en: Add a language:
be_BY: Дабавіць мову:

en: Add a new question
be_BY: Дадаць новые пытанне

en: Add a prefix to the answer field
be_BY: Дадаць прэфікс да поля адказу

en: Add a suffix to the answer field
be_BY: Дадаць суфікс да поля адказа

en: Add and edit conditions
be_BY: Дадаць і змяніць ўмовы

en: Add condition
be_BY: Дадаць ўмову

en: Add fields
be_BY: Дадаць палёў

en: Add or delete groups
be_BY: Дадаць ці выдаліць групы

en: Add or delete questions
be_BY: Дадаць ці выдаліць пытанні

en: Add or delete subquestions or change their codes
be_BY: Дадаць ці выдаліць падпытанні альбо змяніць іх коды

en: Add participants to central database
be_BY: Дабавіць удзельнікаў у цэнтральную базу дадзеных

en: Add question group
be_BY: Дадаць групу пытанняў

en: Add scenario
be_BY: Дадаць сцэнар

en: Add token entry
be_BY: Дадаць новы маркер доступу

en: Add user
be_BY: Дадаць карыстальніка

en: Add user group
be_BY: Дадаць групу карыстальнікаў

en: Additional Languages
be_BY: Дадатковыя Мовы

en: Admin login name
be_BY: Лагін адміністратара

en: Admin login password
be_BY: Пароль адміністратара

en: Administration
be_BY: Адміністрацыя

en: Administrator credentials
be_BY: Сэртыфікаты адміністратара

en: Administrator email
be_BY: Email адміністратара

en: Administrator name
be_BY: Імя адміністратара

en: Administrator name:
be_BY: Імя адміністратара:

en: Administrator:
be_BY: Адміністратар:

en: After
be_BY: Пасля

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
be_BY: Пасля націску кнопкі 'Захаваць' можна альбо зачыніць гэта акно браўзэра або працягнуць запаўненне апытання.

en: Albanian
be_BY: Албанскі

en: All
be_BY: Усе

en: All answers are already selected in this quota.
be_BY: Усе адказы па гэтай квоте ужо абраныя.

en: All answers meet consistency standards.
be_BY: Усе адказы адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All assessments meet consistency standards.
be_BY: Усе ацэнкі адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All conditions in this survey have been deleted.
be_BY: Усе ўмовы ў гэтым апытанні былі выдаленыя.

en: All conditions meet consistency standards.
be_BY: Усе умовы адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All default values meet consistency standards.
be_BY: Усе стандартныя значэнні адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All groups meet consistency standards.
be_BY: Усе групы адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All in one
be_BY: Усё ў адным

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
be_BY: Усе апытанні карыстальніка былі перамешчаныя ў %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
be_BY: Усе старыя табліцы апытанняў адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All participant information is lost.
be_BY: Уся інфармацыя пра ўдзельнікаў была страчана.

en: All question attributes meet consistency standards.
be_BY: Усе атрыбуты адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All questions meet consistency standards.
be_BY: Усе пытанні адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
be_BY: Усе пытанні, адказы і г.д. на выдаленых мовах будуць страчаныя. Вы ўпэўнены?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
be_BY: Усе пытанні, групы і параметры можна рэдагаваць зноў.

en: All quota language settings meet consistency standards.
be_BY: Усе налады квот мовы адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All quota quota members meet consistency standards.
be_BY: Усе квоты удзельнікаў адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All quotas meet consistency standards.
be_BY: Усе квоты адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All responses
be_BY: Усе адказы

en: All survey language settings meet consistency standards.
be_BY: Усе языкавыя наладкі адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All surveys meet consistency standards.
be_BY: Усе апытанні адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All tokens
be_BY: Усе маркеры доступу

en: Allow only numerical input
be_BY: Дазволіць толькі лічбавы ўвод

en: Allow only numerical input for 'Other' text
be_BY: Дазволіць толькі лікавы ўвод для 'Іншае' тэкста

en: Allowed file types
be_BY: Дапускаемыя тыпы файлаў

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
be_BY: Дапускаюцца тыпы файлаў, падзеленыя коскамі. напрыклад: pdf,doc,odt

en: Always
be_BY: Заўсёды

en: Always hide this question
be_BY: Заўсёды хаваць гэтае пытанне

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
be_BY: Электроннае паведамленне было адпраўлена на ваш адрас з падрабязнасцямі доступу. Калі ласка, перайдзіце па спасылцы ў гэтым лісьце.

en: An email has been sent with details about your saved survey
be_BY: Электроннае паведамленне было адпраўлена з падрабязнай інфармацыяй аб Вашам захаваным апытанні

en: An email with a generated password was sent to the user.
be_BY: Ліст з згенераваным паролем было адпраўлена карыстальніку.

en: An error occurred saving a response to survey id
be_BY: Адбылася памылка пры захаванні адказа з ідентыфікатарам апытання

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
be_BY: Закончанае апытанне не даступна для ўдзельнікаў (бачна толькі паведамленне, што апытанне скончылася).

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
be_BY: Непрадбачаная памылка адбылася і вашыя адказы ня могуць быць захаваны.

en: Anonymized responses
be_BY: Ананімныя адказы

en: Anonymized responses?
be_BY: Ананімныя адказы?

en: Answer
be_BY: Адказ

en: Answer options
be_BY: Варыянты адказаў

en: Answer options were successfully saved.
be_BY: Варыянты адказаў былі паспяхова захаваныя.

en: Answer prefix
be_BY: Прэфікс адказаў

en: Answer suffix
be_BY: Суфікс адказаў

en: Answers
be_BY: Адказы

en: Answers and tokens have been re-opened.
be_BY: Адказы і маркеры доступу былі зноў адкрыты.

en: Answers from this response
be_BY: Адказы на гэты адказ

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
be_BY: Адказы з кодам 0 або без кода недапушчальны, і ня будуць захаваны

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
be_BY: Адказ|Левы-паўзунок-тэкст|Правы-паўзунок-тэкст межавальнік знак

en: Apr
be_BY: Кра

en: Arabic
be_BY: Арабскі

en: Arc cosine
be_BY: Арккосінус

en: Arc sine
be_BY: Арксінус

en: Arc tangent
be_BY: Арктангенс

en: Arc tangent of two variables
be_BY: Арктангенс ад двух значэнняў

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
be_BY: Вы сапраўды ўпэўнены, што жадаеце выдаліць некаторыя няпоўныя адказы і скінуць стан завершанасці для адказаў і маркераў доступу?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
be_BY: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць усе ўмовы для гэтага сцэнара?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
be_BY: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдаліць выбраныя запісы?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
be_BY: Вы ўпэўнены, што  жадаеце ўдаліць гэты параметр URL?

en: Are you sure you want to delete this condition?
be_BY: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць гэту ўмову?

en: Are you sure you want to delete this entry?
be_BY: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць гэты запіс?

en: Arithmetic mean
be_BY: Арыфметычнае значэнне

en: Array
be_BY: Масіў

en: Array (10 Point Choice)
be_BY: Масіў (Адзнака па дзесяцібальнай шкале)

en: Array (5 Point Choice)
be_BY: Масіў (Адзнака па пяцібальнай шкале)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
be_BY: Масіў (Павелічэнне/Такое ж самае/Памяньшэнне)

en: Array (Numbers)
be_BY: Масіў (Лічбы)

en: Array (Texts)
be_BY: Масіў(Тэксты)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
be_BY: Масіў (Так/Не/Не ўпэўнены)

en: Array by column
be_BY: Масіў па калонках

en: Array dual scale
be_BY: Двайная шкала масіву

en: Array filter
be_BY: Фільтр масіва

en: Array filter exclusion
be_BY: Выключыць фільтр масіва

en: Arrays
be_BY: Масівы

en: Assessment details
be_BY: Падрабязнасці ацэнкі

en: Assessment group score
be_BY: Ацэнкі

en: Assessment heading
be_BY: Назва ацэнкі

en: Assessment rules
be_BY: Правіла ацэнкі

en: Assessment value
be_BY: Ацэначнае значэнне

en: Assessment:
be_BY: Адзнака:

en: Assessments
be_BY: Ацэнкі

en: At beginning
be_BY: У пачатку

en: At end
be_BY: У канцы

en: Attribute field
be_BY: Атрыбут поля

en: Attribute name:
be_BY: Імя атрыбута:

en: Attribute settings
be_BY: Параметры атрыбута:

en: Attribute type
be_BY: Тып атрыбута

en: Attribute type:
be_BY: Тып атрыбута:

en: Attribute visible:
be_BY: Атрыбут бачны:

en: Attributes to be created
be_BY: Атрыбуты для стварэння

en: Aug
be_BY: Жні

en: Auto
be_BY: Аўто

en: Auto Translate
be_BY: Аўто пераклад

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
be_BY: Аўтаматычная праверка выключнага варыянту, калі ўсе астатнія адзначаны

en: Autoload URL
be_BY: URL аўтазагрузкі

en: Automatic
be_BY: Аўтаматычна

en: Available languages:
be_BY: Даступныя языкі:

en: Average
be_BY: Сярэдняе

en: Average file size
be_BY: Сярэдні памер файла

en: Average no. of files per respondent
be_BY: Сярэдняя колькасць файлаў на аднаго рэспандэнта

en: Average size per respondent
be_BY: Сярэдні памер аднаго рэспандэнта

en: Back
be_BY: Назад

en: Back to Response Import
be_BY: Перайсці да імпарту адказу

en: Back to main menu
be_BY: Вярнуцца ў галоўнае меню

en: Base language
be_BY: Асноўная мова

en: Base language:
be_BY: Асноўная мова:

en: Basic admin notification
be_BY: Асноўныя паведамленні адміністратара

en: Basic email notification is sent to:
be_BY: Асноўныя апавяшчэнне па электроннай пошце адпраўляць па адрасе:

en: Basque
be_BY: Басконскі

en: Before
be_BY: Перш чым

en: Belarusian
be_BY: Беларуская

en: Big5 Traditional Chinese
be_BY: Традыцыйны кітайскі Big5

en: Binary pseudo charset
be_BY: Псеўдадвойкавая кадоўка

en: Binary safe case-insensitive string comparison
be_BY: Бінарнае бяспечнае параўнанне радкоў без уліку рэгістра

en: Binary safe string comparison
be_BY: Бяспечнае бінарнае параўнанне строк

en: Blacklisted
be_BY: Унесеныя у чорны спіс:

en: Blacklisted participants
be_BY: Удзельнікі ў чорным спісе

en: Bosnian
be_BY: Баснійскі

en: Bounce settings
be_BY: Bounce налады

en: Bounce settings have been saved.
be_BY: Bounce налады былі захаваныя.

en: Browse
be_BY: Прагледзець

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
be_BY: Нумар версіі быў паспяхова абноўлены да %s.

en: Bulgarian
be_BY: Балгарскі

en: But this one isn't.
be_BY: Але яно не з'яўляецца.

en: CPDB CSV summary
be_BY: Зводка CPDB CSV

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
be_BY: CSS стыль для паведамленняў, які адлюстроўваецца ў таймеры зваротнага адліку падчас адліку

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
be_BY: CSS стыль для паведамлення аб сканчэнні ліміту часу

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
be_BY: CSS стыль, які выкарыстоўваецца для адлюстравання паведамлення а ліміце часу

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
be_BY: CSS стыль, які выкарыстоўваецца, калі адлюстроўваецца другое папярэджванне а ліміце часу

en: CSV input format
be_BY: CSV фармат ўводу

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
be_BY: Вылічыць Стандартнае Адхіленьне для спіса лікаў

en: Calculate the sum of values in an array
be_BY: Вылічыць суму значэнняў масіва

en: Calculates the exponent of e
be_BY: Вылічвае экспаненту лічбы е

en: Calculation
be_BY: Разлік

en: Can't connect to the LDAP directory
be_BY: Не ўдаецца падключыцца да каталога LDAP

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
be_BY: Немагчыма абнавіць меткі: вы карыстаецеся кадамі, якія паўтараюцца

en: Cancel
be_BY: Адмяніць

en: Cannot be changed
be_BY: Не можа быць зменена

en: Cannot import the VVExport file.
be_BY: Не магу імпартаваць файл VVExport.

en: Case-insensitive strstr
be_BY: Радок без уліку рэгістра

en: Catalan
be_BY: Каталонскі

en: Category separator
be_BY: Межавальнік катэгорый

en: Central participants database summary
be_BY: Зводка базы данных центральных удзельнікаў

en: Change log
be_BY: Журнал зменаў

en: Change the display style of the month when using select boxes
be_BY: Змяніць стыль адлюстравання месяца падчас выкарыстання палёў выбару

en: Character set of file:
be_BY: Набор сімвалаў файла:

en: Character set of the file:
be_BY: Кадоўка файла:

en: Check again
be_BY: Праверце яшчэ раз

en: Check any that apply
be_BY: Адзначце ўсе прыдатныя варыянты

en: Checkbox layout
be_BY: Адлюстраванне кнопкі-сцяжка

en: Checked
be_BY: Адзначана

en: Checking basic requirements...
be_BY: Праверка асноўных патрабаванняў ...

en: Checking existing LimeSurvey files...
be_BY: Праверка існуючых файлаў LimeSurvey ...

en: Chinese (Simplified)
be_BY: Кітайскі (спрошчаны)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
be_BY: Кітайскі (Традыцыйны - Ганконг)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
be_BY: Кітайскі (Традыцыйны - Тайвань)

en: Choose one of the following answers
be_BY: Выберыце адзін з наступных адказаў

en: Choose the CSV file to upload:
be_BY: Выберыце файл CSV для загрузкі:

en: Choose the file to upload:
be_BY: Выберыце файл для загрузкі:

en: Choose your language
be_BY: Выберыце мову

en: Clear
be_BY: Ачысціць

en: Click here to log in.
be_BY: Націсніце тут, каб увайсці

en: Click on the following button if you want to
be_BY: Націсніце на наступную кнопку, калі вы хочаце

en: Close
be_BY: Зачыніць

en: Code
be_BY: Код

en: Code filter
be_BY: Фільтр па коду

en: Code:
be_BY: Код:

en: Columns
be_BY: Слупкі

en: ComfortUpdate step %s
be_BY: ComfortUpdate крок %s

en: Comma
be_BY: Коска

en: Comma (,)
be_BY: Коска

en: Comment
be_BY: Каментар

en: Comments
be_BY: Каментары

en: Compare a string to a regular expression pattern
be_BY: Параўнаць радок з шаблонам рэгулярнага выразу

en: Comparison operator
be_BY: Аператар параўнання

en: Completed
be_BY: Завершана

en: Completed responses only
be_BY: Завершаныя адказы толькі

en: Completed?
be_BY: Завершана?

en: Conditional processing
be_BY: Умоўная апрацоўка

en: Conditions
be_BY: Умовы

en: Conditions designer
be_BY: Канструктар умоў

en: Configuration
be_BY: Канфігурацыя

en: Confirmation
be_BY: Пацвярджэнне

en: Confirmation email
be_BY: Паведамленне з пацвярджэннем

en: Confirmation email subject:
be_BY: Тэма пацвярдаючага ліста:

en: Confirmation of your participation in our survey
be_BY: Пацверджанне вашага ўдзелу ў апытанні

en: Constant
be_BY: Канстанта

en: Continue
be_BY: Працягнуць

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
be_BY: Канвертаваць  8-мі бітны радок у цытуемы-печатны радок

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
be_BY: Канвертаваць цытуемы-печатны радок у 8-мі бітны радок

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
be_BY: Канвертаваць ўсе HTML запісы ў іх прыдатныя сімвалы (заўсёды выкарыстоўвае ENT_QUOTES і UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
be_BY: Канвертаваць ўсе  прыдатныя сімвалы ў HTML запісы (заўсёды выкарыстоўвае ENT_QUOTES і UTF-8)

en: Convert resource links?
be_BY: Канвертаваць спасылкі на рэсурсы?

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
be_BY: Канвертаваць спецыяльныя HTML запісы назад ў сімвалы (заўсёды выкарыстоўвае ENT_QUOTES і UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
be_BY: Канвертаваць спецыяльныя сімвалы ў HTML запісы (заўсёды выкарыстоўвае ENT_QUOTES і UTF-8)

en: Copy
be_BY: Капіраваць

en: Copy advanced settings?
be_BY: Скапіяваць дадатковыя налады?

en: Copy answer options?
be_BY: Скапіяваць наладкі пытання?

en: Copy conditions
be_BY: Капіяваць умовы

en: Copy failed
be_BY: Збой пры капіяванні

en: Copy of survey is completed.
be_BY: Копія апытання зроблена.

en: Copy question
be_BY: Капіяваць пытанне

en: Copy subquestions?
be_BY: Капіяваць падпытанні?

en: Copy survey
be_BY: Капіяваць апытанне

en: Cosine
be_BY: Косінус

en: Could not delete user group.
be_BY: Не магу выдаліць групу карыстальнікаў.

en: Could not delete user group. No group selected.
be_BY: Не магу выдаліць групу карыстальнікаў. Група не выбрана.

en: Could not delete user. User was not supplied.
be_BY: Не магу выдаліць карыстальніка. Карыстальнік не абран.

en: Could not modify user data.
be_BY: Не атрымалася змяніць дадзеныя карыстальніка.

en: Count
be_BY: Колькасць

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
be_BY: Статыстыка па кожнаму пытанню заснаваная толькі на агульнай колькасці адказаў, для якіх пытанне было паказана

en: Count the number of answered questions in the list
be_BY: Падлічыць колькасць адказаў на пытанні ў спісе

en: Create
be_BY: Стварыць

en: Create a new question group inside your survey.
be_BY: Стварыце новую групу пытанняў у вашам апытанні.

en: Create one or more questions inside the new question group.
be_BY: Стварыце адно або некалькі пытанняў у новай групы пытанняў.

en: Create or import new label set(s)
be_BY: Стварыць або імпартаваць новы набор(ы) метак

en: Create tokens
be_BY: Стварыць маркеры

en: Create, import, or copy survey
be_BY: Стварыць, імпартаваць або скапіяваць апытанне

en: Created by
be_BY: Стваральнік

en: Croatian
be_BY: Харвацкі

en: Current
be_BY: Бягучы

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
be_BY: Зараз няма ніякіх дадатковых моў, наладжаных для гэтага апытання.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
be_BY: Зараз няма ўмоў, настроеных для гэтага апытання.

en: Czech
be_BY: Чэшскі

en: DATA TO BE ENTERED
be_BY: ДАДЗЕНЫЯ ДЛЯ УВОДУ

en: DEC West European
be_BY: Заходнееўрапейскі DEC

en: Danish
be_BY: Дацкі

en: Data consistency check
be_BY: Праверка цэласнасці дадзеных

en: Data entry
be_BY: Увод дадзеных

en: Data entry screen
be_BY: Экран увода дадзеных

en: Data redundancy check
be_BY: Праверка надмернасці дадзеных

en: Data selection
be_BY: Выбар дадзеных

en: Data selection:
be_BY: Выбар дадзеных:

en: Data view control
be_BY: Кіравання праглядам дадзеных

en: Database
be_BY: База дадзеных

en: Database %s has been successfully populated.
be_BY: База дадзеных %s была паспяхова папоўнена.

en: Database configuration
be_BY: Канфігурацыя базы даных:

en: Database doesn't exist!
be_BY: База дадзеных не існуе!

en: Database has been created.
be_BY: База дадзеных была створаная.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
be_BY: База дадзеных была паспяхова абноўлена да версіі %s

en: Database location
be_BY: Месцазнаходжанне базы дадзеных

en: Database name
be_BY: Імя базы дадзеных

en: Database password
be_BY: Пароль базы даных:

en: Database settings
be_BY: Налады базы дадзеных

en: Database type
be_BY: Тып базы дадзеных

en: Database upgrade
be_BY: Абнаўленне базы дадзеных

en: Database user
be_BY: Карыстальнік базы даных:

en: Date
be_BY: Дата

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
be_BY: Дата (ГГГГ-MM-ДД) роўная

en: Date format:
be_BY: Фармат даты:

en: Date is
be_BY: Дата

en: Date last action
be_BY: Дата апошняга дзеяння

en: Date stamp?
be_BY: Адзначаць час штампу?

en: Date started
be_BY: Дата пачатку

en: Date submitted
be_BY: Дата адпраўкі

en: Date/Time
be_BY: Дата/Час

en: Date/Time format
be_BY: Фармат Даты/Часу

en: Datestamp
be_BY: Дата і час

en: Day
be_BY: Дзень

en: Deactivate Survey
be_BY: Дэактываваць апытанне

en: Deactivate survey
be_BY: Дэактываваць апытанне

en: Deactivated result tables
be_BY: Дэактывіваваныя табліцы вынікаў

en: Deactivation
be_BY: Дэактывацыя

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
be_BY: Добры дзень, {FIRSTNAME},
    
    Нядаўна мы запрасілі Вас прыняць удзел у апытанні.
    
    Заўважым, што вы яшчэ не скончалі апытанне, і хацім нагадаць Вам, што апытанне усё яшчэ даступна, калі вы хочаце прыняць удзел.
    
    Апытанне мае назву:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Каб прыняць удзел, калі ласка, націсніце на спасылку ніжэй.
    
    З павагай,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Клікніце тут, каб прайсці апытанне:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
be_BY: Дарагі {FIRSTNAME},
    
    Вы ці нехта іншы выкарыставал ваш адрас электроннай пошты, каб зарэгістравацца для ўдзелу ў онлайн-апытанні пад назвай {SURVEYNAME}.
    
    Каб прайсці гэта апытанне, націсніце па наступнай спасылцы:
    
    {SURVEYURL}
    
    Калі ў вас узніклі пытанні па гэтым апытнні, або, калі вы не зарэгістраваліся для ўдзелу і атрымалі гэты ліст па памылцы, калі ласка, звяжыцеся з {ADMINNAME} па {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
be_BY: Дарагі {FIRSTNAME},
    
    Гэтае пісьмо выслана, каб пацвердзіць, што вы завяршылі апытанне пад назвай {SURVEYNAME} і ваш адказ быў захаваны. Дзякуй за ўдзел.
    
    Калі ў Вас узніклі дадатковыя пытанні па дадзенай электроннай пошце, калі ласка, звяжыцеся з {ADMINNAME} на {ADMINEMAIL}.
    З павагай,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
be_BY: Дарагі {FIRSTNAME},
    
    Вы былі запрошаны прыняць удзел у апытанні.
    
    Апытанне мае назву:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Каб прыняць удзел, калі ласка, націсніце на спасылку ніжэй.
    
    З павагай,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Клікніце тут, каб прайсці апытанне: :
    {SURVEYURL}

en: Dec
be_BY: Сне

en: Decimal mark:
be_BY: Дзесяцічная кропка:

en: Decrease
be_BY: Паменьшыць

en: Default
be_BY: Па змаўчанні

en: Default HTML editor mode:
be_BY: Рэжым HTML рэдактара па змаўчанні:

en: Default answer for scale %s:
be_BY: Па змаўчанні адказ па шкале %s:

en: Default answer value:
be_BY: Стандартны змест пытання:

en: Default answers
be_BY: Стандартныя адказы

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
be_BY: Першапачатковыя каардынаты карты пры першай загрузцы старонкі. Фармат: шырата [прабел] даўгата

en: Default language
be_BY: Мова па змаўчанні

en: Default position
be_BY: Пазіцыя па змаўчанні

en: Default scenario
be_BY: Сцэнар па змаўчанні

en: Default site admin email:
be_BY: Па змаўчанні пошта адміністратара:

en: Default site bounce email:
be_BY: Па змаўчанні пошта bounce:

en: Default site language:
be_BY: Мова сайта па змаўчанні:

en: Default value for option 'Other':
be_BY: Значэнне па змаўчанні для опцыі 'Іншыя'

en: Default value settings were successfully saved.
be_BY: Значэнні па змаўчанні наладак былі паспяхова захаваныя.

en: Delete
be_BY: Выдаліць

en: Delete User
be_BY: Выдаліць карыстальніка

en: Delete all conditions
be_BY: Выдаліць усе ўмовы

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
be_BY: Выдаліць усе няпоўныя адказы, якія адпавядаюць маркеру, для якога ўжо ёсць поўныя адказы

en: Delete checked items!
be_BY: Выдаліць адзначаныя элементы!

en: Delete current question group
be_BY: Выдаліць бягучую групу пытанняў

en: Delete label set
be_BY: Выдаліць набор метак

en: Delete marked responses
be_BY: Выдаліць адзначаныя адказы

en: Delete survey
be_BY: Выдаліць апытанне

en: Delete the selected entries
be_BY: Выдаліць выбраныя запісы

en: Delete this entry
be_BY: Выдаліць гэты запіс

en: Delete this response
be_BY: Выдаліць гэты адказ

en: Delete this user
be_BY: Выдаліць гэтага карыстальніка

en: Delete user
be_BY: Выдаліць карыстальніка

en: Deleting User
be_BY: Выдаленне карыстальнікаў

en: Deleting answers: %u answers deleted
be_BY: Выдаленне адказаў: %u адказаў выдалена

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
be_BY: Выдаленне ацэнак: %u ацэнак выдалены

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
be_BY: Выдаленне ўмоў: %u умовў выдалены

en: Deleting groups: %u groups deleted
be_BY: Выдаленне груп: %u груп выдалена

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
be_BY: Выдаленне атрыбутаў пытанняў: %u атрыбутаў выдалены

en: Deleting questions: %u questions deleted
be_BY: Выдаленне пытанняў: %u пытанняў выдалена

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
be_BY: Выдаленне наладак мовы апытання: %u наладак мовы апытання выдалены

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
be_BY: Выдаленне апытанняў: %u апытанняў выдалена

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
be_BY: Выдаленне гэтай групы таксама выдаліць пытанні і адказы, якія утрымліваюцца ў групе. Вы ўпэўнены, што жадаеце працягнуць?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
be_BY: Толькі дэманстрацыйны рэжым: Загрузка файлаў немагчыма ў гэтай сістэме.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
be_BY: Дэманстрацыйны рэжым: Загрузка шаблонаў адключана.

en: Description of the survey
be_BY: Апісанне апытання

en: Description:
be_BY: Апісанне:

en: Detailed Error
be_BY: Падрабязная памылка

en: Detailed admin notification
be_BY: Падрабязныя паведамленні адміністратара

en: Detailed admin notification subject:
be_BY: Тэма падрабязнага ліста паведамлення адміністратара:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
be_BY: Падрабязнае апавяшчэнне па электроннай пошце з адказамі адпраўляць па адрасе:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
be_BY: Вызначыць, ці з'яўляецца пераменная пустой

en: Did Not Save
be_BY: Не захавана

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
be_BY: Каталог з імем `%s` ужо існуе - абярыце іншае імя

en: Disable only
be_BY: Адключыць толькі

en: Disable the next button until time limit expires
be_BY: Адключыць кнопку 'Далей' пакуль часавы ліміт не скончыцца

en: Disable the prev button until the time limit expires
be_BY: Адключыць Раней кнопку, пакуль часавы ліміт не скончыцца

en: Disabled
be_BY: Выключана

en: Display
be_BY: Паказваць

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
be_BY: Паказваць папярэджанне а ліміце часу, калі засталася гэта колькасць секунд у зваротным адліку (папярэджанне не будзе адлюстроўвацца, калі пакінуць пустым)

en: Display columns
be_BY: Паказаць слупкі

en: Display dropdown boxes
be_BY: Паказаць выпадальныя спісы

en: Display min and max value under the slider
be_BY: Паказаць мінімальныя і максімальныя значэнні паўзунка

en: Display rows
be_BY: Паказаць радкі

en: Display slider min and max value
be_BY: Паказаць максімальнае і мінімальные значэнні паўзунка

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
be_BY: Паказваць паведамленне 'ліміт часу скончыуся' гэту колькасць секунд перад выконваннем дзеяння таймера(па змоўчванні 1 секунда)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
be_BY: Паказваць другое папярэджанне а ліміце часу, калі застаецца гэтая колькасць секунд у зваротным адліку (папярэджанне не будзе адлюстроўвацца, калі пакінуць пустым)

en: Display:
be_BY: Паказаць строкі:

en: Do you really want to delete all marked responses?
be_BY: Вы сапраўды жадаеце выдаліць усе адзначаныя адказы?

en: Do you really want to delete this label set?
be_BY: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты набор метак?

en: Do you really want to delete this response?
be_BY: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты адказ?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
be_BY: Вы жадаеце запоўніць базу даных зараз, стварыўшы неабходныя табліцы?

en: Don't import if label set already exists:
be_BY: Не імпартаваць, калі набор метак ўжо існуе:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
be_BY: Гатова. Пратэстуйце апытанне, выкарыстоўвая кнопку %s.

en: Dot (.)
be_BY: Кропка

en: Download all files in this response as a zip file
be_BY: Загрузіць усе файлы ў гэтым адказе як ZIP файл

en: Download marked files
be_BY: Загрузіць адзначаныя файлы

en: Download the data and the syntax file.
be_BY: Загрузка файлаў дадзеных і сінтаксісу.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
be_BY: Перацягніце шпільку ў патрэбная месца. Вы таксама можаце націснуць правай кнопкай мышы на карту, каб перамясціць шпільку.

en: Dropdown prefix/suffix
be_BY: Выпадальныя прэфікс/суфікс

en: Dropdown separator
be_BY: Межавальнік для выпадальных спісаў

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
be_BY: Паўтаральныя коды знойдзены, гэтыя элементы не будуць абнаўлены

en: Duplicate records removed
be_BY: Паўторныя запісы выдалены

en: Duplicates are determined by:
be_BY: Дублікаты вызначаюцца:

en: Dutch
be_BY: Галандскі

en: ERROR MESSAGE
be_BY: ПАВЕДАМЛЕННЕ АБ ПАМЫЛЦЫ

en: EUC-JP Japanese
be_BY: Японскі EUC-JP

en: EUC-KR Korean
be_BY: Карэйскі EUC-KR

en: Earlier than:
be_BY: Раней, чым:

en: Edit
be_BY: Змяніць

en: Edit Group
be_BY: Рэдагаваць групу

en: Edit URL parameter
be_BY: Змяніць параметр URL

en: Edit answer options
be_BY: Змяніць варыянты адказу

en: Edit answer options for this question
be_BY: Змяніць варыянты адказу на гэтае пытанне

en: Edit condition
be_BY: Змяніць умову

en: Edit current question group
be_BY: Змяніць бягучую групу пытанняў

en: Edit default answer values
be_BY: Рэдагаваць стандартныя значэнні

en: Edit email templates
be_BY: Рэдагаваць шаблоны лістоў

en: Edit label set
be_BY: Змяніць набор метак

en: Edit label sets
be_BY: Змяніць набор метак

en: Edit permissions
be_BY: Змяніць правы доступу

en: Edit question
be_BY: Рэдагаваць пытанне

en: Edit quota
be_BY: Змяніць квоту

en: Edit response URL
be_BY: Змяніць URL адказа

en: Edit subquestions
be_BY: Рэдагаваць падпытанні

en: Edit subquestions for this question
be_BY: Змяніць падпытанні для гэтага пытання

en: Edit survey permissions
be_BY: Змяніць права доступу апытання

en: Edit survey permissions for group %s
be_BY: Змяніць правы доступу да апытання для карыстальніка %s

en: Edit survey permissions for user %s
be_BY: Змяніць правы доступу апытання для карыстальніка %s

en: Edit survey settings
be_BY: Змяніць настройкі апытання

en: Edit this entry
be_BY: Рэдагаваць гэты запіс

en: Edit this response
be_BY: Рэдагаваць гэты адказ

en: Edit this token
be_BY: Рэдагаваць гэты маркер доступу

en: Edit this user
be_BY: Змяніць гэтага карыстальніка

en: Editing
be_BY: Рэдагаванне

en: Editing %s
be_BY: Рэдагаванне %s

en: Editing response (ID %s)
be_BY: Рэдагаваць адказ(ID %s)

en: Editing user
be_BY: Рэдагаваць карыстальніка

en: Editing user group (Owner: %s)
be_BY: Рэдагаванне групы карыстальнікаў (Уладальнік: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
be_BY: Магчыма, вы былі неактыўныя занадта доўга, або ў вашам браўзэры адключаны cookies, або былі праблемы з падключэннем да Інтэрнэту.

en: Email
be_BY: E-mail

en: Email address
be_BY: Адрас электроннай пошты

en: Email address is not valid.
be_BY: Адрас электроннай пошты з'яўляецца недапушчальным.

en: Email address of the survey administrator
be_BY: Адрас электроннай пошты адміністратара апытання

en: Email batch size:
be_BY: Памер пакета для адпраўкі:

en: Email from the token
be_BY: Адрас электроннай пошты з маркера доступа

en: Email method:
be_BY: Метад адпраўкі:

en: Email settings
be_BY: Наладкі электроннай пошты

en: Email status
be_BY: Статус Email

en: Email templates
be_BY: Шаблоны лістоў

en: Email templates successfully saved.
be_BY: Шаблоны лістоў паспяхова захаваны.

en: Email to %s failed. Error Message:
be_BY: Ліст па адрасе %s адправіць не ўдалося. Паведамленне пра памылку:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
be_BY: Адпраўка ліста {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) затрымана: маркер доступу яшчэ не дапушчален.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
be_BY: Адпраўка ліста {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) прапушчана: маркер доступу болей не дапушчальны.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
be_BY: Збой адпраўкі паведамлення {NAME} ({EMAIL}).

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
be_BY: Ліст не быў адпраўлен. Дэманстрацыйны рэжым.

en: Email:
be_BY: Электронная пошта:

en: Encryption type:
be_BY: Тып шыфравання:

en: End URL:
be_BY: Фінальны URL:

en: End message:
be_BY: Паведамленне па заканчэнні:

en: English
be_BY: Англійскі

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
be_BY: Усталяваць мінімальны лік магчымых адказаў (0 = без абмежаванняў)

en: Enter a header text for the first scale
be_BY: Увядзіце тэкст загалоўка для першай шкалы

en: Enter a header text for the second scale
be_BY: Увядзіце тэкст загалоўка для другой шкалы

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
be_BY: Калі ласка, увядзіце імя і пароль для гэтага апытання і націсніце кнопку Захаваць.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
be_BY: Калі ласка, увядзіце ID пытання, каб атрымаць парадак падпытанняў з мінулага пытання

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
be_BY: Калі ласка, увядзіце ніжэй вашыя дадзеныя, і вы атрымаеце ліст са спасылкай на апытанне.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
be_BY: Калі ласка, увядзіце hostname і port, напрыклад: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
be_BY: Увядзіце свае паметкі:

en: Equals sum value
be_BY: Роўна суммарнаму значэнню

en: Equals:
be_BY: Роўна:

en: Equation
be_BY: Ураўненне

en: Error
be_BY: Памылка

en: Error Files List
be_BY: Спіс файлаў з памылкамі

en: Error saving results
be_BY: Памылка пры захаванні вынікаў

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
be_BY: Памылка: 'other' з'яўляецца зарэгістраваным ключавым словам.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
be_BY: Памылка: Няма варыянтаў адказу на гэтае пытанне і/або іх не існуе на гэтай мове.

en: Error: There are no answers defined for this question.
be_BY: Памылка: няма вызначанных адказаў на гэтае пытанне.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
be_BY: Памылка: Вы спрабуеце выкарыстоўваць адзін код адказу некалькі разоў.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
be_BY: Памылка: Вы спрабуеце выкарыстоўваць код меткі некалькі раз.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
be_BY: Памылка: Вы спрабуеце выкарыстоўваць паўторны код падпытання.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
be_BY: Памылка: Вы павінны ўвесці загаловак групы для кожнай мовы.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
be_BY: Памылка: Вы павінны ўвесці імя для гэтага набора метак.

en: Estonian
be_BY: Эстонскі

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
be_BY: Усё выглядае правільна. Калі ласка, перайдзіце да наступнага кроку.

en: Example data
be_BY: Прыклад дадзеных

en: Exclude answers?
be_BY: Выключыць адказы?

en: Exclude quotas?
be_BY: Выключыць квоты?

en: Exclude record IDs?
be_BY: Выключыць ID запісаў?

en: Exclusive option
be_BY: Выключальны варыянт

en: Existing LID: %s
be_BY: Існуючыя LID: %s

en: Expiration
be_BY: Заканчэнне

en: Expire survey
be_BY: Заканчэнне апытання

en: Expired
be_BY: Срок карыстання скончыўся

en: Expiry date/time:
be_BY: Заканчэнне дата/час:

en: Exponential expression
be_BY: Экспаненцыяльнае выражэнне

en: Export
be_BY: Экспарт

en: Export VV file
be_BY: Экспарт VV файла

en: Export a VV survey file
be_BY: Экспарт VV файла апытання

en: Export data
be_BY: Экспарт дадзеных

en: Export multiple label sets
be_BY: Экспарт некалькіх набораў метак

en: Export results
be_BY: Экспарт вынікаў

en: Export selected label sets
be_BY: Экспарт выбранных набораў метак

en: Export survey
be_BY: Экспарт апытання

en: Export syntax
be_BY: Экспарт сінтаксісу

en: Export this label set
be_BY: Экспарт гэтага набору метак

en: Export this question group
be_BY: Экспартаваць гэту групу пытанняў

en: Export tokens
be_BY: Экспарт маркераў доступу

en: Failed
be_BY: Збой

en: Failed to add user
be_BY: Не атрымалася дадаць карыстальніка

en: Failed to add user.
be_BY: Не атрымалася дадаць карыстальніка.

en: Failed to create token entries
be_BY: Не атрымалася стварыць маркер запісу

en: Failed to delete answer
be_BY: Не атрымалася выдаліць адказ

en: Failed to open the uploaded file!
be_BY: Не атрымалася адкрыць загружаны файл!

en: Failed to update answers
be_BY: Не атрымалася абнавіць адказы

en: Failed to update survey permissions!
be_BY: Не атрымалася абнавіць права доступу апытання!

en: Fax to:
be_BY: Па факсе:

en: Feb
be_BY: Лют

en: Female
be_BY: Жанчына

en: Field description
be_BY: Апісанне поля

en: File
be_BY: Файл

en: File metadata
be_BY: Файл метаданных

en: File upload
be_BY: Загрузка файла

en: File upload succeeded.
be_BY: Загрузка файла атрымалася.

en: Filter HTML for XSS:
be_BY: Фільтр HTML для XSS:

en: Filter blank email addresses:
be_BY: Фільтр пустых адрасоў электроннай пошты:

en: Filter duplicate records:
be_BY: Фільтраваць дублікаты запісаў:

en: Filter the available answers by this value
be_BY: Фільтраваць даступныя адказы па гэтаму значэнню

en: Filtered from statistics script
be_BY: Адфільтравана са скрыпта статыстыкі

en: Finalize response submission
be_BY: Завяршыць адпраўку апытання

en: Find first occurrence of a string
be_BY: Знайсці першае ўваходжанне радка

en: Find highest value
be_BY: Знайсці найбольшае значэнне

en: Find lowest value
be_BY: Знайсці найменшае значэнне

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
be_BY: Знайсці пазіцыю першага ўваходжання радка з улікам рэгістра

en: Find position of first occurrence of a string
be_BY: Знайсці пазіцыю першага ўваходжання радка

en: Find whether the type of a variable is string
be_BY: Знаходзіць, ці з'яўляецца пераменная стракой

en: Finds whether a value is not a number
be_BY: Знаходзіць, ці з'яўляецца значэнне лічбай

en: Finds whether a variable is NULL
be_BY: Знаходзіць, ці раўно значэнне пераменнай NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
be_BY: Знаходзіць, ці з'яўляецца пераменная лічбай або стракой, якая яўляецца лічбай

en: Finds whether the type of a variable is float
be_BY: Вызначае, ці з'яўляецца пераменная дробавай

en: Finnish
be_BY: Фінскі

en: First name
be_BY: Імя

en: First name from token
be_BY: Імя з анкеты

en: Follow the following link to update it
be_BY: Рухайцесь па наступнай спасылцы, каб абнавіць яго

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
be_BY: Наступныя апытанні пакуль не актыўны, але вы можаце зарэгістравацца на іх.

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
be_BY: Для зручнасці адкрыцця ў MS Excel, змяніце пашырэнне на 'tab ці 'txt'

en: Forbidden Extension
be_BY: Забароненае пашырэнне

en: Force HTTPS:
be_BY: Група HTTPS:

en: Forgot your password?
be_BY: Забыліся на пароль?

en: Format
be_BY: Фармат

en: Format a GMT date/time
be_BY: Фарматаваць GMT дату/час

en: Format a local date/time
be_BY: Фарматаваць лакальную дату/час

en: Format a local time/date as integer
be_BY: Фарматаваць лакальны час/дату як лічбу

en: Format a number with grouped thousands
be_BY: Фарматаваць лічбу шляхом групоўкі тысяч

en: Format:
be_BY: Фармат:

en: Format: %s
be_BY: Фармат:  %s

en: Found
be_BY: Знойдзены

en: Found & writable
be_BY: Знойдзена і даступна для запісу

en: French
be_BY: Французскі

en: Full
be_BY: Поўна

en: Full name
be_BY: Поўнае імя

en: Full names
be_BY: Поўныя назвы

en: Full template editor
be_BY: Поўны рэдактар шаблонаў

en: GB2312 Simplified Chinese
be_BY: Спрошчаны кітайскі GB2312

en: GBK Simplified Chinese
be_BY: Спрошчаны кітайскі GBK

en: GEOSTD8 Georgian
be_BY: Грузінскі GEOSTD8

en: GNU General Public License:
be_BY: Агульная публічная ліцэнзія GNU:

en: Galician
be_BY: Галісійскі

en: Gender
be_BY: Пол

en: General
be_BY: Асноўныя наладкі

en: General filters
be_BY: Асноўныя фільтры

en: General settings
be_BY: Агульныя налады

en: Generate a random integer
be_BY: Згенераваць выпадковую лічбу

en: Generate tokens
be_BY: Генераваць маркеры доступу

en: German
be_BY: Нямецкі

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
be_BY: Атрымаць пазнаку часу UNIX для зададзенай даты (кожны з 6 аргументаў не з'яўляюцца абавязковым)

en: Get order from previous question
be_BY: Атрымаць парадак з папярэдяга пытання

en: Get string length
be_BY: Атрымаць даўжыню стракі

en: Get the default location using the user's IP address?
be_BY: Атрымліваць першапачатковае распалажэнне выкуарыстоўваючы IP-адрас карыстальніка?

en: Get the integer value of a variable
be_BY: Атрымаць лікавае значэнне

en: Get value of pi
be_BY: Атрымаць значэнне лічбы Пі

en: Global settings
be_BY: Агульныя налады

en: Global settings were saved.
be_BY: Агульныя налады былі захаваныя.

en: Go to question
be_BY: Перайсці да пытання

en: Go to question group
be_BY: Перайсці да групы пытанняў

en: Go to survey
be_BY: Перайсці да апытання

en: Google Maps API key:
be_BY: Ключ Google Maps API:

en: Greater than
be_BY: Больш за

en: Greater than (Strings)
be_BY: Больш чым (радкі)

en: Greater than or equal to
be_BY: Больш або роўна

en: Greater than or equal to (Strings)
be_BY: Больш або роўна (радкі)

en: Greater than:
be_BY: Больш чым:

en: Greek
be_BY: Грэчаскі

en: Group
be_BY: Група

en: Group 1: The first lot of questions
be_BY: Група 1: першы масіў пытанняў

en: Group by Group
be_BY: Група за групай

en: Group could not be deleted
be_BY: Група не можа быць выдалена

en: Group description
be_BY: Апісанне групы

en: Group member can only see own group:
be_BY: Учаснікі групы могуць бачыць толькі ўласную групу:

en: Group of checkboxes
be_BY: Група флажкоў

en: Group time
be_BY: Час группы

en: HP West European
be_BY: Заходнееўрапейскі НР

en: Header for first scale
be_BY: Загаловак першай шкалы

en: Header for second scale
be_BY: Загаловак другой шкалы

en: Heading
be_BY: Загаловак

en: Hebrew
be_BY: Іўрыт

en: Hello %s,
be_BY: Прывітанне, %s,

en: Help about this question
be_BY: Даведка па гэтым пытанні

en: Help:
be_BY: Даведка:

en: Hide advanced settings
be_BY: Схаваць дадатковыя налады

en: Hide both
be_BY: Схаваць як

en: Hide both (Forced by the system administrator)
be_BY: Схаваць абодва (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Hide the tip that is normally shown with a question
be_BY: Схаваць параду да пытання

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
be_BY: Схаваць гэтае пытанне ў любы час. Гэта карысна для ўключэння даных з выкарыстаннем answer prefilling.

en: Hide tip
be_BY: Схаваць параду

en: Hindi
be_BY: Хіндзі

en: How many rows to display
be_BY: Колькі радкоў паказваць

en: Huge Free Text
be_BY: Любы велізарны тэкст

en: Hungarian
be_BY: Венгерскі

en: IP Addresses will be logged
be_BY: IP-адрасы будуць захаваны

en: IP address
be_BY: IP-адрас

en: IP as default location
be_BY: IP як месцазнаходжанне па змаўчанні

en: ISO 8859-7 Greek
be_BY: Грэчаскі ISO 8859-7

en: ISO 8859-8 Hebrew
be_BY: Іўрыт ISO 8859-8

en: Icelandic
be_BY: Ісландскі

en: Identifier
be_BY: Ідэнтыфікатар

en: Identifier:
be_BY: Ідэнтыфікатар:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
be_BY: Калі памылка з'яўляецца, магчыма, вам прыйдзецца выканаць гэты скрыпт больш за адзін раз.

en: If necessary the database will be updated.
be_BY: Пры неабходнасці база дадзеных будзе абнаўляцца.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
be_BY: Калі адно з падпытанняў адзначана, то для кожнага адзначанага падпытання гэта значэнне дадаецца ў якасці адзнакі.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
be_BY: Калі спасылка не працуе і вы ўключылі HTTPS, LimeSurvey будзе пашкоджан і вы ня зможаце атрымаць да яго доступ.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
be_BY: Калі ўдзельнік пазначае усе варыянты, зняць усё і праверыць ўсталяваная ў "Exclusive option" наладкі

en: If tokens are used, the public may register for this survey
be_BY: Калі маркеры доступу выкарыстоўваюцца, то любы можа зарэгістравацца для ўдзелу ў гэтым апытанні

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
be_BY: Калі вы выдаліце гэтую табліцу, маркеры доступу болей не будуць неабходны для гэтага апытання.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
be_BY: Калі вы не жадаеце ўдзельнічаць у гэтым апытанні і больш не жадаеце атрымліваць запрашэнні, калі ласка, перайдзіце па наступнай спасылцы: 
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
be_BY: Калі вы напішаце адрас электроннай пошты, вы атрымаеце ліст з падрабязнай інфармацыяй.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
be_BY: Калі ў Вас паўсталі пытанні адносна гэтага ліста, калі ласка, не саромейцеся звяртацца да адміністратара сайта %s. Дзякуй!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
be_BY: Калі ў вас ёсць маркер доступу, калі ласка, увядзіце яго ў полі ніжэй і націсніце Пряцягнуць.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
be_BY: Пры пераключэнні рэжыму электроннай пошты, Ввам прыйдзецца перагледзець шаблоны сваёй электроннай пошты, каб адпавядаць новаму фармату

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
be_BY: Калі вы ўключыце варыянт ананімных адказаў і стварыце табліцу маркераў, LimeSurvey стане пазначаць закончаныя маркеры літарай 'Y' замест даты для забеспячэння ананімнасці вашых удзельнікаў.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
be_BY: Калі вы жадаеце, вы можаце загрузіць яшчэ %s файлаў; інакш вы можаце вярнуцца да апытання.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
be_BY: Калі ваша база дадзеных з'яўляецца аб'яднанай з нейкай іншай, рэкамендуецца прэфікс "lime_", інакш Вы можаце пакінуць гэтае поле пустым.

en: Import
be_BY: Імпарт

en: Import CSV
be_BY: Імпарт CSV

en: Import Label Set
be_BY: Імпарт набору метак

en: Import VV file
be_BY: Імпарт VV файла

en: Import a VV response data file
be_BY: Імпарт VV файла данных адказа

en: Import a VV survey file
be_BY: Імпарт VV файла апытання

en: Import as not finalized answers?
be_BY: Імпартаваць як незавершаныя адказы?

en: Import label set(s)
be_BY: Імпартаваць набор(ы) метак

en: Import of label set(s) is completed.
be_BY: Імпарт набора(ў) метак завершаны.

en: Import of survey is completed.
be_BY: Імпарт апытання завершаны.

en: Import old tokens
be_BY: Імпартаваць старыя маркеры доступу

en: Import question group
be_BY: Імпарт групы пытанняў

en: Import responses from a deactivated survey table
be_BY: Імпарт адказаў з табліцы дэактаванага апытання

en: Import survey
be_BY: Імпартаваць апытанне

en: Import survey data
be_BY: Імпартаваць дадзеныя апытання

en: Import survey resources
be_BY: Імпартаваць рэсурсы апытання

en: Important instructions
be_BY: Важныя ўказанні

en: Imported Files List
be_BY: Спіс імпартуемых файлаў

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
be_BY: Немагчыма выдаліць гэтую групу: ёсць прынамсі адно пытанне, якое залежыць ад зместу групы

en: Inactive
be_BY: Неактываваныя

en: Include:
be_BY: Уключае:

en: Incomplete responses only
be_BY: Няпоўныя адказы толькі

en: Incorrect permissions in your %s folder.
be_BY: Няправільныя правы дазволу ў каталоге %s.

en: Incorrect username and/or password!
be_BY: Няправільнае імя карыстальніка і/ці пароль!

en: Increase
be_BY: Павялічыць

en: Indonesian
be_BY: Інданезійскі

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
be_BY: Адміністратар не можа быць выдалены!

en: Inline HTML editor
be_BY: Убудаваны HTML рэдактар

en: Input
be_BY: Уваход

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
be_BY: Уставіць разрыў старонкі перад гэтым пытаннем ў друкаваным праглядзе.

en: Insert page break in printable view
be_BY: Уставіць разрыў старонкі ў друкаваным прагляде

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
be_BY: Ўстаўляе HTML парывы радкоў перад усімі знакамі новага радка ў радке

en: Instructions for the impatient
be_BY: Інструкцыі для нецярплівых

en: Integer only
be_BY: Цэлые толькі

en: Interfaces
be_BY: Інтэрфейсы

en: Interview time
be_BY: Час апытання

en: Invitation
be_BY: Запрашэнне

en: Invitation email
be_BY: Паведамленне з запрашэннем

en: Invitation email subject:
be_BY: Тэма ліста з запрашэннем:

en: Invitation email:
be_BY: Ліст з запрашэннем:

en: Invitation sent date
be_BY: Напамін быў адпраўлены:

en: Invitation sent to:
be_BY: Запрашэнне адпраўлена:

en: Invitation sent?
be_BY: Адправіць запрашэнне?

en: Invitation status:
be_BY: Статус запрашэння:

en: Invitation to participate in a survey
be_BY: Запрашэнне прыняць удзел у апытанні

en: Invited
be_BY: Запрошанныя

en: Irish
be_BY: Ірландскі

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
be_BY: Ці павінен карыстальнік дадаваць каментар да загружаннага файла?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
be_BY: Ці павінен карыстальнік дадаваць назву да загружаннага файла?

en: It is presented group by group.
be_BY: Адлюстраванне - група за групай.

en: It is presented on one single page.
be_BY: Адлюстраванне - на адной старонцы.

en: It is presented question by question.
be_BY: Адлюстраванне - пытанне за пытаннем.

en: It uses cookies for access control.
be_BY: Выкарыстоўваюцца cookie для кантролю доступу.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
be_BY: Гэта таксама ўдаліць любыя рэсурсы/файлы, якія былі загружаны для гэтага апытання.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
be_BY: Усё яшчэ магчыма атрымаць статыстыку адказаў з дапамогай LimeSurvey.

en: Italian
be_BY: Італьянскі

en: Iterate survey
be_BY: Стварыць апытанне

en: Jan
be_BY: Сту

en: Japanese
be_BY: Японскі

en: Join array elements with a string
be_BY: Аб'яднаць элементы масіва з радком

en: Jul
be_BY: Ліп

en: Jun
be_BY: Чэр

en: KOI8-R Relcom Russian
be_BY: Кірыліца KOI8-R Relcom

en: KOI8-U Ukrainian
be_BY: Украінскі KOI8-U

en: Korean
be_BY: Карэйскі

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
be_BY: LDAP адключаны ці запыт не вызначаны.

en: Label
be_BY: Метка

en: Label %s
be_BY: Метка %s

en: Label for 'Other:' option
be_BY: Тэкст для 'Іншае' загалоўка

en: Label set browser
be_BY: Набор метак браўзэра

en: Label set import summary
be_BY: Вынікі імпарту набору метак

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
be_BY: Набор метак не быў імпартаваны, бо такі набор меток ўжо існуе.

en: Label sets
be_BY: Наборы метак

en: Label:
be_BY: Метка:

en: Labels
be_BY: Меткі

en: Labels sucessfully updated
be_BY: Пазнакі былі паспяхова абноўлены

en: Language
be_BY: Мова

en: Language Switch
be_BY: Пераключыць мову

en: Language code
be_BY: Код мовы

en: Languages
be_BY: Мовы

en: Languages:
be_BY: Мовы:

en: Last name
be_BY: Прозвішча

en: Last name from token
be_BY: Прозвішча з анкеты

en: Last page
be_BY: Апошняя старонка

en: Later than:
be_BY: Пазней, чым:

en: Latvian
be_BY: Латышскі

en: Less than
be_BY: Менш

en: Less than (Strings)
be_BY: Менш чым (радкі)

en: Less than or equal to
be_BY: Менш або роўна

en: Less than or equal to (Strings)
be_BY: Менш або роўна (радкі)

en: Less than:
be_BY: Менш, чым:

en: License
be_BY: Ліцэнзія

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
be_BY: LimeSurvey паспрабуе стварыць гэтую базу дадзеных для вас.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
be_BY: LimeSurvey быў паспяхова інсталяваны.

en: LimeSurvey installer
be_BY: Інсталятар LimeSurvey

en: LimeSurvey online manual
be_BY: Анлайн кіраўніцтва LimeSurvey

en: Limit
be_BY: Ліміт

en: Limit the number of possible answers
be_BY: Абмежаваць колькасць магчымых адказаў

en: Limit time to answer question (in seconds)
be_BY: Абмежаваць час для адказу на пытанне (у секундах)

en: List
be_BY: Спіс

en: List (Dropdown)
be_BY: Спіс (выпадальны)

en: List (Radio)
be_BY: Спіс (Адзіны выбар)

en: List survey publicly:
be_BY: Уключыць у спіс агульнадаступных апытанняў:

en: List with comment
be_BY: Спіс з каментарамі

en: Lithuanian
be_BY: Літоўскі

en: Loading translations
be_BY: Загрузка перакладаў

en: Loading...
be_BY: Загрузка ...

en: Location
be_BY: Месцазнаходжанне

en: Logic
be_BY: Лёгіка

en: Logout
be_BY: Выхад

en: Logout successful.
be_BY: Завяршэнне сеансу выканана паспяхова.

en: Long Free Text
be_BY: Любы вялікі тэкст

en: Mac Central European
be_BY: Цэнтральнай Еўропы Мас

en: Mac West European
be_BY: Заходнееўрапейскі Mac

en: Macedonian
be_BY: Македонскі

en: Mail to all Members
be_BY: Напісаць ліст ўсім супольнікам

en: Main Admin Screen
be_BY: Галоўная старонка панэлі кіравання

en: Make a comment on your choice here:
be_BY: Пракаментуйце ваш выбар тут:

en: Make a string lowercase
be_BY: Запісаць страку малымі літарамі

en: Make a string uppercase
be_BY: Запісаць страку вялікімі літарамі

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
be_BY: Зрабіць 'Іншае' поле каментара абавязковым пры актыўнай опцыі 'Іншае'

en: Malay
be_BY: Малайскі

en: Male
be_BY: Мужчына

en: Maltese
be_BY: Мальтыйскі

en: Mandatory Question
be_BY: Абавязковае пытанне

en: Mandatory fields:
be_BY: Абавязковыя для запаўнення палі:

en: Mandatory:
be_BY: Абавязкова:

en: Map height
be_BY: Вышыня карты

en: Map width
be_BY: Шырыня карты

en: Map zoom level
be_BY: Маштаб карты

en: Mar
be_BY: Сак

en: Mask questions
be_BY: Хаваць пытанні

en: Max number of files
be_BY: Максімальная колькасць файлаў

en: Maximum
be_BY: Максімальная

en: Maximum answers
be_BY: Максімум адказаў

en: Maximum characters
be_BY: Максімум знакаў

en: Maximum characters allowed
be_BY: Дасягнута максімальная колькасть знакаў

en: Maximum file size allowed (in KB)
be_BY: Максімальны памер файла (ў КБ)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
be_BY: Максімальная колькасць файлаў, якія ўдзельнік можа загрузіць на гэтае пытанне

en: Maximum sum value
be_BY: Максімальная сумарнае значэнне

en: Maximum sum value of multiple numeric input
be_BY: Максімальная сумарная колькасць множнага лікавага ўводу

en: Maximum value
be_BY: Максімальнае значэнне

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
be_BY: Максімальнае значэнне для тыпу пытання 'Множны змяняемы масіў'

en: Maximum value of the numeric input
be_BY: Максімальнае значэнне лічбавага ўвода

en: May
be_BY: Тра

en: Maybe you don't have permission.
be_BY: Магчыма, у вас няма праў доступу.

en: Message
be_BY: Паведамленне

en: Message:
be_BY: Паведамленне:

en: Min number of files
be_BY: Мінімальная колькасць файлаў

en: Minimum
be_BY: Мінімумальная

en: Minimum answers
be_BY: Мінімум адказаў

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
be_BY: Мінімальная колькасць файлаў, якія ўдзельнік павінен загрузіць для гэтага пытання

en: Minimum sum value
be_BY: Мінімальнае сумарнае значэнне

en: Minimum value
be_BY: Мінімальнае значэнне

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
be_BY: Мінімальнае значэнне для тыпу пытання 'Множны змяняемы масіў'

en: Minimum value of the numeric input
be_BY: Мінімальнае значэнне лічбавага ўвода

en: Minute step interval
be_BY: Крок хвіліннага інтэрвалу

en: Month
be_BY: Месяц

en: Month display style
be_BY: Стыль адлюстроўвання месяца

en: Move on without warning
be_BY: Рухацца далей без папярэджвання

en: Moving user templates to new location at %s...
be_BY: Перамяшчэнне шаблонаў карыстальніка да новай лакацыі (%s)

en: Multiple Numerical Input
be_BY: Множны лікавы ўваход

en: Multiple Short Text
be_BY: Множны кароткі тэкст

en: Multiple choice
be_BY: Множны выбар

en: Multiple choice questions
be_BY: Пытанни з некалькими адказами

en: Multiple choice with comments
be_BY: Множны выбар з каментарамі

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
be_BY: Сумарнае значэнне павінна быць роўна гэтаму значэнню

en: Name
be_BY: Імя

en: Name of the survey
be_BY: Назва апытання

en: Name of the survey administrator
be_BY: Імя адміністратара апытання

en: Name:
be_BY: Назва:

en: Navigation delay (seconds):
be_BY: Затрымкі навігацыі(у секундах):

en: New answer option
be_BY: Новы варыянт адказу

en: New files were successfully installed.
be_BY: Новыя файлы былі паспяхова ўстаноўлены.

en: New files will be downloaded and installed.
be_BY: Новыя файлы будуць загружаны і ўстаноўлены.

en: New question group was saved.
be_BY: Новая група пытанняў захавана.

en: New quota
be_BY: Новыя квоты

en: New survey title:
be_BY: Новая назва апытання:

en: Next
be_BY: Далей

en: No
be_BY: Не

en: No (Forced by the system administrator)
be_BY: Не (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: No CFIELDNAME field set!
be_BY: Не ўсталяваны набор палёў CFIELDNAME!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
be_BY: Не прадастаўлены GID для групы. Нельга імпартаваць пытанне

en: No HTML editor
be_BY: Няма рэдактара HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
be_BY: Не прадастаўлены SID для апытання. Нельга імпартаваць апытанне.

en: No Username selected.
be_BY: Не абрана імя карыстальніка.

en: No answer
be_BY: Няма адказу

en: No available surveys
be_BY: Няма даступных апытанняў

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
be_BY: Умовы ня могуць быць скапіяваны(з-за дублікатаў)

en: No database action required!
be_BY: Дзеянняў з базай дадзеных не патрабуецца!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
be_BY: Не трэба кода запрашэння для завяршэння апытання.

en: No matching CFIELDNAME group!
be_BY: Няма супадаючай групы CFIELDNAME!

en: No matching CQID
be_BY: Няма супадаючага Cqid

en: No matching group
be_BY: Няма адпаведнай групы

en: No matching question
be_BY: Няма адпаведнага пытання

en: No matching survey
be_BY: Няма адпаведнага апытання

en: No of surveys
be_BY: Няма апытанняў

en: No participant information lost.
be_BY: Няма страчанай інфармацыі пра удзельнікаў.

en: No question index will be shown with this format.
be_BY: Ні адно пытанне не будзе паказаны з гэтым фарматам.

en: No quotas have been set for this survey
be_BY: Квоты для гэтага апытання не былі ўсталяваны

en: No reminder(s) sent
be_BY: Ні аднаго напаміна не адпраўлена

en: No replacement variable available for this field
be_BY: Для гэтага поля не існуе іншай зменнай

en: No responses are lost.
be_BY: Ніякія адказы не былі страчаны.

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
be_BY: Не указан ID апытання. Немагчыма капіяваць апытанне

en: No, thanks.
be_BY: Не, дзякуй.

en: Nominal
be_BY: Намінальна

en: None
be_BY: Не абрана

en: Norwegian (Bokmal)
be_BY: Нарвежскі (Бокмал)

en: Norwegian (Nynorsk)
be_BY: Нарвэскі (Нінорск)

en: Not Selected
be_BY: Не абрана

en: Not completed or Not displayed
be_BY: Не завершаны або не адлюстроўваецца

en: Not displayed
be_BY: Не адлюстроўваць

en: Not enough values for calculation
be_BY: Не хапае значэнняў для вылічэнняў

en: Not equal to
be_BY: Ня роўна

en: Not found
be_BY: Ня знойдзена

en: Not imported label sets
be_BY: Не імпартаваны наборы метак

en: Not invited
be_BY: Не запрошанныя

en: Not started
be_BY: Не пачаўся

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
be_BY: Звярніце ўвагу, што гэты раздел адзнак будзе паказаны толькі калі правілы адзнак будуць ўстаноўлены і ацэначны рэжым будзе ўключан.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
be_BY: Звярніце ўвагу, што вы не можаце адмяніць выдаленне, калі вы працягнеце. Дадзеныя згінуць.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
be_BY: Заўвага: Усе палі, адзначаныя зоркай (*) абавязковыя для запаўнення.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
be_BY: Заўвага: Дэманстрацыйны рэжым актываваны. Адзначаныя(*) налады не могуць быць зменены.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
be_BY: Заўвага: Калі вы дэактывуеце гэта апытанне памылкова, яго можна будзе легка аднавіць, калі вы ня рабілі ніякіх зменаў у структуры апытання. Глядзіце дакументацыю LimeSurvey для больш падрабязнай інфармацыі

en: Nothing to translate on this page
be_BY: Нішто не перакладаць на гэтай старонцы

en: Notification & data management
be_BY: Апавяшчэнні і кіраванне дадзенымі

en: Nov
be_BY: Ліс

en: Null values are ignored in calculations
be_BY: Незаданные значэнні (Null) ігнаруюцца ў вылічэннях

en: Number greater than
be_BY: Лічба большая чым

en: Number less than
be_BY: Лічба меншая чым

en: Number of attribute fields to add:
be_BY: Колькасць палеў атрыбутаў для дадання:

en: Number of cases
be_BY: Колькасць варыянтаў

en: Number of files greater than
be_BY: Колькасць файлаў больш, чым

en: Number of files less than
be_BY: Колькасць файлаў менш, чым

en: Number of records in this query:
be_BY: Колькасць запісаў у бягучым запыце:

en: Numbers
be_BY: Лічбы

en: Numbers only
be_BY: Толькі лічбы

en: Numbers only for 'Other'
be_BY: Толькі лічбавы ўвод дазволены для 'Іншае'

en: Numerical Input
be_BY: Лікавы ўваход

en: OK
be_BY: ОК

en: OR
be_BY: АБО

en: Oct
be_BY: Кас

en: Off
be_BY: Выключаны

en: Off (Forced by the system administrator)
be_BY: Выключана (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: On
be_BY: Уключаны

en: On (Forced by the system administrator)
be_BY: Уключан (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: On errors
be_BY: На памылках

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
be_BY: У запросе інфармацыі аб абнаўленнях з limesurvey.org ўзнікла памылка:

en: Once a survey is activated you can no longer:
be_BY: Пасля таго, як апытанне актывуецца, вы больш не зможаце:

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
be_BY: Адзін або некалькі файлаў перавысілі максімальны памер файла/не ў патрэбным фармаце або мінімальная колькасць неабходных файлаў не была загружана. Вы ня можаце працягваць, пакуль гэта не будзе выпраўлена.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
be_BY: Адно або болей абавязковых пытанняў не адказаны.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
be_BY: Адно або болей пытанняў былі адказаны недапушчальна. Пакуль гэтыя адказы недапушчальны, вы ня зможаце працягнуць.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
be_BY: Адзін або некалькі загружаных файлаў не ў належным фармаце/памеры. Вы ня можаце працягваць, пакуль не ўсе файлы дапушчальны.

en: Online Manual
be_BY: Інтэрнэт кіраўніцтва

en: Only answer this if the following conditions are met:
be_BY: Адкажыце толькі калі выкананы наступныя ўмовы:

en: Only answer this question if the following conditions are met:
be_BY: Адкажыце на гэтае пытанне, толькі калі выкананы наступныя ўмовы:

en: Option 'Other':
be_BY: Варыянт 'Іншая'

en: Optional Question
be_BY: Неабавязковае пытанне

en: Optional fields:
be_BY: Дадатковыя поля:

en: Ordinal
be_BY: Парадкава

en: Organize question groups/questions
be_BY: Арганізаваць групы пытанняў/пытанні

en: Other
be_BY: Іншае

en: Other comment
be_BY: Іншыя каментары

en: Other files:
be_BY: Іншыя файлы:

en: Other:
be_BY: Іншае:

en: Outdated
be_BY: Састарэлы

en: Output options
be_BY: Параметры вываду

en: Overall assessment score
be_BY: Агульная ацэнка

en: Owner
be_BY: Уладальнік

en: PHP version
be_BY: Версія PHP:

en: Pad a string to a certain length with another string
be_BY: Дапоўніць радок да пэўнай даўжыні карыстаючы другі радок

en: Panel integration
be_BY: Інтэграцыя панэлі

en: Parameter
be_BY: Параметр

en: Parameter name:
be_BY: Імя параметру:

en: Partial
be_BY: Часткова

en: Partial (saved) responses
be_BY: Часткова (захаваныя) адказы

en: Participants can save partially finished surveys
be_BY: Удзельнікі могуць захоўваць часткова скончаныя апытанні

en: Participants owned by you
be_BY: Удзльнікі, якiя належаць Вам

en: Participants shared with you
be_BY: Удзельнікі якія аб'яднаны с Вамі

en: Participants you have shared
be_BY: Удзельнікі з якімі Вы аб'ядналісь

en: Password
be_BY: Пароль

en: Password:
be_BY: Пароль:

en: Passwords do not match!
be_BY: Паролі не супадаюць!

en: Percentage
be_BY: Працэнт

en: Percentage of total:
be_BY: Працэнт ад агульнага ліку:

en: Permission
be_BY: Дазвол

en: Permission to activate/deactivate a survey
be_BY: Дазвол для актываю/дэактывацыю апытання

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
be_BY: Дазвол на стварэнне (ўвод дадзеных)/прагляд/абнаўленне/выдаленне/імпарт/экспарт адказаў

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
be_BY: Дазвол на стварэнне/абнаўлення/выдаленне/імпарт/экспарт маркераў доступу

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
be_BY: Дазвол на стварэнне/прагляд/абнаўленне/выдаленне правіл ацэнак для апытання

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
be_BY: Дазвол на стварэнне/прагляд/абнаўленне/выдаленне правіл квот для апытання

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
be_BY: Дазвол на стварэнне/прагляд/абнаўленне/выдаленнe/імпарт/экспарт пытанняў, груп, адказаў і ўмоў апытання

en: Permission to delete a survey
be_BY: Дазвол на выдаленне апытання

en: Permission to modify survey security settings
be_BY: Дазвол на змяненне параметраў бяспекі апытанняў

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
be_BY: Дазвол на прагляд і абнаўленне перакладаў з выкарыстаннем функцыі хуткага перакладу

en: Permission to view statistics
be_BY: Дазвол на прагляд статыстыкі

en: Persian
be_BY: Пэрсыдзкі

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
be_BY: Памясціць пытанні ў спецыяльныя групы рандамізацыі. Усе пытанні, ўключаныя ў групу будуць з'яўляцца ў случайным парадку

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
be_BY: Калі ласка, праверце праблемы вышэй, а затым перайдзіце да заключнага этапу.

en: Please check at least one item.
be_BY: Калі ласка, адзначце хаця бы адзін элемент

en: Please check the directory permissions.
be_BY: Калі ласка, праверце правы доступу да каталога.

en: Please choose
be_BY: Калі ласка, выберыце

en: Please choose *all* that apply:
be_BY: Калі ласка, выберыце *усе* прыдатныя варыянты:

en: Please choose *only one* of the following:
be_BY: Калі ласка, выберыце *толькі адзін* варыянт з наступнага:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
be_BY: Калі ласка, выберыце усё прыдатныя варыянты і пракаментуйце:

en: Please choose the appropriate response for each item:
be_BY: Калі ласка, абярыце адпаведны адказ па кожным пункце:

en: Please choose the label sets you want to export:
be_BY: Калі ласка, абярыце метку мноства, якую вы хочаце экспартаваць:

en: Please choose...
be_BY: Калі ласка, выберыце ...

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
be_BY: Калі ласка, пацвярдзіце маркер доступу, адказаўшы на сакрэтнае пытанне ніжэй і націснуўшы Працягнуць.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
be_BY: Калі ласка, звяжыцеся з %s ( %s ) для атрымання дадатковай дапамогі.

en: Please continue with populating the database.
be_BY: Калі ласка, працягніце запаўняць базу дадзеных.

en: Please enter a date:
be_BY: Калі ласка, увядзіце дату:

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
be_BY: Калі ласка, увядзіце параметры базы дадзеных, якія Вы жадаеце выкарыстоўваць для LimeSurvey:

en: Please enter your comment here
be_BY: Калі ласка, увядзіце тут свой каментар

en: Please explain something in detail:
be_BY: Калі ласка, растлумачце падрабязней:

en: Please fax your completed survey to:
be_BY: Калі ласка, вышліце запоўненае апытанне па факсу:

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
be_BY: Звярніце ўвагу, што калі адказы ыбли аднойчы сабраныя гэтым апытаннем і Вы хочаце дадаць або выдаліць групы/пытанні, або змяніць адзін з параметраў вышэй, Вам неабходна адключыць гэты апытанне, каторы перамясціць усе дадзенныя атрымленныя апытнаннем у асобную архіўную табліцу.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
be_BY: Калі ласка, пранумеруйце кожны элемент у парадку перевагі ад 1 да

en: Please select a file to import!
be_BY: Калі ласка, выберыце файл для імпарту!

en: Please select a language:
be_BY: Калі ласка, выберыце мову:

en: Please select a user first
be_BY: Калі ласка, спачатку выберыце карыстальніка.

en: Please select a user group first
be_BY: Калі ласка, спачатку выберыце групу карыстальнікаў

en: Please select at least one file for deletion
be_BY: Калі ласка, абярыце па крайняй меры адзін файл для выдалення

en: Please select at least one file for download
be_BY: Калі ласка, абярыце па крайняй меры адзін файл для загрузкі

en: Please submit by %s
be_BY: Калі ласка, адпраўце з дапамогай %s

en: Please upload %s more file(s).
be_BY: Калі ласка, загрузіце %s больш файлаў.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
be_BY: Калі ласка, пацвердзіце наступную інфармацыю, перш чым працягнуць абнаўленне базы дадзеных:

en: Please write your answer here:
be_BY: Калі ласка, напішыце свой адказ ніжэй:

en: Please write your answer(s) here:
be_BY: Калі ласка, напішыце ваш адказ(ы) ніжэй:

en: Polish
be_BY: Польскі

en: Popup HTML editor
be_BY: Рэдактар HTML (popup)

en: Portuguese
be_BY: Партугальскі

en: Portuguese (Brazilian)
be_BY: Партугальскі (Бразільскі)

en: Pre-installation check
be_BY: Праверка перад інсталяцыей

en: Pre-installation check for LimeSurvey
be_BY: Праверка перад інсталяцыей LimeSurvey

en: Predefined
be_BY: Перадавызначаны

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
be_BY: Прэфікс|Суфікс для выпадаючых спісаў

en: Present answer options in reverse order
be_BY: Адлюстраванне варыянтаў адказаў ў зваротным парадку

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
be_BY: Выкарыстоўваць тэкставыя палі ўводу замест выпадаючых спісаў

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
be_BY: Паказаць выпадаючы(я) кантролы замест спіса радыё-кнопак

en: Presentation
be_BY: Прэзентацыя

en: Presentation & navigation
be_BY: Прэзентацыя і навігацыя

en: Preview:
be_BY: Перадпрагляд:

en: Previous
be_BY: Назад

en: Previous questions
be_BY: Папярэднія пытанні

en: Previous session is set to be finished.
be_BY: Папярэдняя сесія завершана.

en: Print your answers.
be_BY: Надрукаваць свае адказы.

en: Prior to 16
be_BY: Да 16

en: Processing...
be_BY: У працэсе...

en: Publication & access control
be_BY: Публікацыя і кантроль доступу

en: Punjabi
be_BY: Пенжабі

en: Q1 and Q3 calculated using %s
be_BY: Q1 і Q3 разлічаны з дапамогай %s

en: Question
be_BY: Пытанне

en: Question Type:
be_BY: Тып пытання:

en: Question attributes
be_BY: Атрыбуты пытання

en: Question attributes:
be_BY: Атрыбуты пытання:

en: Question by Question
be_BY: Пытанне за пытаннем

en: Question code:
be_BY: Код пытання:

en: Question codes were successfully regenerated.
be_BY: Кады пытання былі паспяхова адноўлены.

en: Question could not be created.
be_BY: Пытанне не можа быць створана.

en: Question could not be updated
be_BY: Пытанне не можа быць абноўлена

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
be_BY: Пытанне не абноўлена. Ёсць умовы для іншых пытанняў, якія залежаць ад адказаў на гэтае пытанне і змяненне тыпу можа выклікаць праблемы. Вы павінны выдаліць ўмовы, перш чым вы зможаце змяніць тып гэтага пытання.

en: Question group
be_BY: Група, да якой належыць пытанне

en: Question group import is complete.
be_BY: Імпарт групы пытанняў зроблен.

en: Question group import summary
be_BY: Імпарт групы пытанняў -- вынікі

en: Question group successfully saved.
be_BY: Група пытанняў паспяхова захавана.

en: Question group:
be_BY: Група пытанняў:

en: Question groups
be_BY: Групы пытанняў

en: Question import is complete.
be_BY: Імпарт пытання зроблены.

en: Question import summary
be_BY: Вынікі імпарту пытання

en: Question in language %s could not be created.
be_BY: Пытанне на мове %s ня можа быць створана.

en: Question index
be_BY: Index пытанняў

en: Question time
be_BY: Час на пытанне

en: Question was successfully added.
be_BY: Пытанне было паспяхова дададзена.

en: Question was successfully deleted.
be_BY: Пытанне было паспяхова выдалена.

en: Question was successfully saved.
be_BY: Пытанне было паспяхова захавана.

en: Question:
be_BY: Пытанне:

en: Questions
be_BY: Пытанні

en: Questions with conditions to this group
be_BY: Пытанні з ўмовамі для гэтай групы

en: Quick CSV report
be_BY: Хуткі CSV даклад

en: Quick add...
be_BY: Хуткае даданне ...

en: Quick statistics
be_BY: Хуткая статыстыка

en: Quick translation
be_BY: Хуткі пераклад

en: Quick-add answers
be_BY: Хуткае даданне адказаў

en: Quick-translation
be_BY: Хуткі пераклад

en: Quota action
be_BY: Дзеянне квоты

en: Quota name
be_BY: Квота імя

en: Quotas
be_BY: Квоты

en: Quote meta characters
be_BY: Занесці у двукоссе мета знакі

en: Randomization group name
be_BY: Рандамізацыя назвы групы

en: Randomization group:
be_BY: Група рандамізацыі:

en: Randomize on each page load
be_BY: Рандамізіраваць пры кожнай загрузцы старонкі

en: Rank %s
be_BY: Ранг %s

en: Ranking
be_BY: Ацэнка

en: Reason:
be_BY: Прычына:

en: Recommended
be_BY: Рэкамендована

en: Record Deleted
be_BY: Запіс выдалена

en: Records displayed:
be_BY: Паказана запісаў:

en: Records imported
be_BY: Імпартавана запісаў

en: Referrer URL will be saved.
be_BY: Спасылаючыся URL будзе захаваны.

en: Registration
be_BY: Рэгістрацыя

en: Registration email
be_BY: Паведамленне з рэгістрацыяй

en: Regular expression
be_BY: Рэгулярны выраз

en: Relevance equation:
be_BY: Ураўненне актуальнасці:

en: Reload URL
be_BY: Перазагрузіць URL

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
be_BY: Каб абнавіць апытанне, перайдзіце па наступнай спасылцы (ці ўстаўце яе ў адрасны радок браўзэра):

en: Reloading screen. Please wait.
be_BY: Абнаўленне экрана. Калі ласка, пачакайце.

en: Remaining
be_BY: Засталося:

en: Reminder
be_BY: Напамін

en: Reminder Email:
be_BY: Адрас для напамінаў:

en: Reminder count
be_BY: Лічыльнік напамінаў

en: Reminder count:
be_BY: Напамін ацэнак:

en: Reminder email
be_BY: Паведамленне з напамінам

en: Reminder email subject:
be_BY: Тэма ліста з напамінам:

en: Reminder sent to:
be_BY: Напамін адпраўлен:

en: Reminder sent?
be_BY: Напамін адпраўлен?

en: Reminder status:
be_BY: Статус напамінаў:

en: Reminder to participate in a survey
be_BY: Напамін пра ўдзел у апытанні

en: Reminder(s) sent
be_BY: Напамін(ы) адпраўлены

en: Remove
be_BY: Выдаліць

en: Renumber the new record.
be_BY: Перанумераваць новы запіс.

en: Repeat a string
be_BY: Паўтарыць страку

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
be_BY: Паўтараючыяся загалоўкі ў масіў пытанняў кожныя X падпытанняў:

en: Replace
be_BY: Замяніць

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
be_BY: Заменіць усе ўваходжанні радка пошуку радком замены

en: Replace the existing record.
be_BY: Замяніць існуючы запіс.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
be_BY: Змяняе загаловак 'Іншае' варыянта адказу сваім тэкстам

en: Report and skip the new record.
be_BY: Дакласці аб памылцы і прапусціць гэты запіс.

en: Required
be_BY: Патрабуецца

en: Reset
be_BY: Скінуць

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
be_BY: Скінуць ўсе вашыя маркеры доступу ў стан "не выкарастаны"

en: Reset answers and token completed state
be_BY: Скінуць стан завершаннасці адказаў і маркераў доступу

en: Reset conditions
be_BY: Скінуць ўмовы

en: Reset the completed answers to the incomplete state
be_BY: Скінуць стан завершаных адказаў на незавершаныя

en: Resources
be_BY: Рэсурсы

en: Resources Import Summary
be_BY: Вынікі імпарту рэсурсаў

en: Response ID
be_BY: ID адказа

en: Response filters
be_BY: Фільтры адказаў

en: Response import summary
be_BY: Вынікі уведзеных адказаў

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
be_BY: Адказ на заяву на апытанне {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
be_BY: Адказ на заяву на апытанне {SURVEYNAME} з вынікамі

en: Response summary
be_BY: Статыстыка адказаў:

en: Responses
be_BY: Адказы

en: Responses & statistics
be_BY: Адказы і статыстыка

en: Responses containing
be_BY: Адказы, якія змяшчаюць

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
be_BY: Адказы на гэтае апытанне НЕ ананімны.

en: Responses to this survey are anonymized.
be_BY: Адказы на гэтае апытанне ананімны.

en: Responses will be date stamped.
be_BY: Адказы будуць мець дату.

en: Responses will have the IP address logged
be_BY: Адказы будуць мець захаваны IP адрас

en: Responses will have their referring URL logged.
be_BY: Адказы будуць захаваны з URL спасылкамі

en: Responses will not be date stamped.
be_BY: Адказы ня будуць мець дату.

en: Responses will not have the IP address logged.
be_BY: Адказы ня будуць мець захаваны IP-адрас.

en: Responses will not have their referring URL logged.
be_BY: Спасылаючыся URLадказаў не будуць захаваны.

en: Restore
be_BY: Аднавіць

en: Restore options
be_BY: Параметры аднаўлення

en: Restrict input to integer values
be_BY: Абмежаваць уваход для цэлых значэнняў

en: Result
be_BY: Вынік

en: Results
be_BY: Вынікі

en: Return a formatted string
be_BY: Вернуць фарматаваную страку

en: Return comma-separated list of values
be_BY: Вярнуць спіс значэнняў, падзеленых коскамі

en: Return current UNIX timestamp
be_BY: Вярнуць цяперашнюю UNIX пазнаку часу

en: Return part of a string
be_BY: Вярнуць частку стракі

en: Return to label set administration
be_BY: Вярнуцца да набора метак адміністрацыі

en: Return to survey
be_BY: Вярнуцца да апытання

en: Return to survey administration
be_BY: Вярнуцца да панэлі кіравання

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
be_BY: Вяртае true(1) калі гэта дапушчальная дата ў Грыгарыянскім календары

en: Reverse a string
be_BY: Перавярнуть страку

en: Reverse answer order
be_BY: Зваротны парадак адказў

en: Romanian
be_BY: Румынскі

en: Round fractions down
be_BY: Акругліць дробі ўніз

en: Round fractions up
be_BY: Акругляць дробі ўверх

en: Rounds a number to an optional precision
be_BY: Акругляе лік з адвольнай дакладнасцю

en: Rows
be_BY: Радкі

en: Russian
be_BY: Рускі

en: SMTP debug mode:
be_BY: SMTP рэжым адладкі:

en: SMTP debug output:
be_BY: SMTP адладкавы вывад:

en: SMTP host:
be_BY: SMTP-хост:

en: SMTP password:
be_BY: SMTP пароль:

en: SMTP username:
be_BY: SMTP імя карыстальніка:

en: SPSS export scale type
be_BY: тып маштабу экспарта SPSS

en: SPSS version:
be_BY: SPSS версія:

en: SQL CODE THAT FAILED
be_BY: SQL КОД ЯКІ НЕ ВЫКАНАНЫ

en: SQL command failed: %s
be_BY: Каманда SQL пацярпела няўдачу: %s

en: Same
be_BY: Такое ж самае

en: Save
be_BY: Захаваць

en: Save IP address?
be_BY: Захаваць IP-адрас?

en: Save Now
be_BY: Захаваць зараз

en: Save as label set
be_BY: Захаваць як набор пазнак

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
be_BY: Захаваць абодва файла ў працоўным каталозе R (выкарыстоўвайце каманды getwd() і setwd() у камандным радку R, каб атрымаць і ўсталяваць іх)

en: Save changes
be_BY: Захаваць змены

en: Save city
be_BY: Захаваць горад.

en: Save country
be_BY: Захаваць страну

en: Save for further completion by survey user
be_BY: Захаваць для далейшага завяршэння карыстальнікам

en: Save postal code
be_BY: Захаваць паштовы код

en: Save question group
be_BY: Захаваць групу пытанняў

en: Save referrer URL?
be_BY: Захаваць URL?

en: Save settings
be_BY: Захаваць налады

en: Save state
be_BY: Статус захавання

en: Save this, then create another:
be_BY: Захаваць гэта, а затым стварыць іншае:

en: Save timings?
be_BY: Захаваць таймінгі?

en: Saved Survey Details
be_BY: Падрабязнасці захаванага апытання

en: Scale
be_BY: Шкала

en: Scale 1
be_BY: Маштаб 1

en: Scale 2
be_BY: Маштаб 2

en: Scenario
be_BY: Сцэнар

en: Scope
be_BY: Сфера дзеяння

en: Screen:
be_BY: Старонка:

en: Search
be_BY: Пошук

en: Security
be_BY: Бяспека

en: Security question:
be_BY: Сакрэтнае пытанне:

en: Select file
be_BY: Выберыце файл:

en: Select survey to copy:
be_BY: Выберыце апытанне для капіявання:

en: Select template ZIP file:
be_BY: Выбраць ZIP файл з шаблонам:

en: Select the LDAP query you want to run:
be_BY: Абярыце запыт LDAP, які вы хочаце запусціць:

en: Semicolon
be_BY: Кропка з коскай

en: Send
be_BY: Адправіць

en: Send Invitations
be_BY: Адправіць запрашэння

en: Send Reminders
be_BY: Адправіць напаміны

en: Send basic admin notification email to:
be_BY: Адправіць базавае апавяшчэнне для адміністратара па электроннай пошце:

en: Send detailed admin notification email to:
be_BY: Адправіць падрабязнае апавяшчэнне для адміністратара па электроннай пошце:

en: Send email invitation
be_BY: Адправіць запрашэнне па электроннай пошце

en: Send email invitations
be_BY: Адправіць запрашэнні па электроннай пошце

en: Send email reminder
be_BY: Адправіць напамінанне па электроннай пошце

en: Send me a copy:
be_BY: Адправіць мне копію:

en: Send reminder to token ID(s):
be_BY: Адправіць напамін маркеру ID:

en: Sending invitations...
be_BY: Адпраўка запрашэнняў ...

en: Sep
be_BY: Вер

en: Separator used:
be_BY: Межавальнік выкарыстоўваецца:

en: Server name & port:
be_BY: Імя і порт сервера:

en: Server time:
be_BY: Час на серверы:

en: Server type:
be_BY: Тып сервера:

en: Set Survey Rights
be_BY: Устанавіць правы доступу для апытання

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
be_BY: Ўсталяваць канкрэтны тып маштабу экспарта SPSS для гэтага пытання

en: Set name:
be_BY: Усталяваць імя:

en: Set survey permissions
be_BY: Заданне праў апытання

en: Set template permissions for this user
be_BY: Устанавіць шаблон дазволу для гэтага карыстальніка

en: Set token length to:
be_BY: Усталюйце даўжыню маркераў:

en: Set user permissions
be_BY: Задаць дазволы карыстальніка

en: Share
be_BY: Падзяліцца

en: Share panel
be_BY: Панэль аб'яднання

en: Shift-JIS Japanese
be_BY: Японская Shift-JIS

en: Short Free Text
be_BY: Любы малы тэкст

en: Short names
be_BY: Кароткія імёны

en: Should we proceed with the delete?
be_BY: Ці павінны мы працягнуць выдаленне?

en: Show
be_BY: Паказаць

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
be_BY: Паказаць 'без адказу' варыянт для неабавязковых пытанняў:

en: Show PHPInfo
be_BY: Паказаць PHPInfo

en: Show advanced settings
be_BY: Паказаць дадатковыя налады

en: Show both
be_BY: Паказаць як

en: Show both (Forced by the system administrator)
be_BY: Паказаць абодва (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show comment
be_BY: Паказаць каментар

en: Show conditions for this question
be_BY: Паказаць умовы для гэтага пытання

en: Show grand total
be_BY: Паказаць колькасць

en: Show grand total for either columns or rows
be_BY: Паказаць колькасць радкоў або слупкоў

en: Show group description only
be_BY: Паказаць толькі апісанне групы

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
be_BY: Паказаць толькі апісанне групы (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show group name only
be_BY: Паказаць толькі імя групы

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
be_BY: Паказаць толькі імя груп (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show in public statistics
be_BY: Паказаць у агульнадаступнай статыстыцы

en: Show last..
be_BY: Паказаць апошнія ..

en: Show next..
be_BY: Паказаць далей ..

en: Show next...
be_BY: Паказаць наступны ...

en: Show previous..
be_BY: Паказаць папярэднія ..

en: Show previous...
be_BY: Паказаць папярэдні ...

en: Show question code only
be_BY: Паказаць толькі код пытання

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
be_BY: Паказаць толькі код пытання (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show question number only
be_BY: Паказаць толькі нумар пытання

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
be_BY: Паказаць толькі нумар пытання (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show start...
be_BY: Паказаць пачатак ...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
be_BY: Паказаць статыстыку па гэтым пытанні ў агульнадаступнай старонцы статыстыкі

en: Show title
be_BY: Паказаць назву

en: Show totals for
be_BY: Паказаць агульную суму

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
be_BY: Паказаць колькасць радкоў, слупкоў альбо і радкоў і слупкоў

en: Simple template editor
be_BY: Просты рэдактар шаблонаў

en: Sine
be_BY: Сінус

en: Single checkbox
be_BY: Адзіночны флажок

en: Single choice questions
be_BY: Пытанни з адным адказам

en: Sinhala
be_BY: Сінгальскі

en: Site name
be_BY: Назва сайта:

en: Site name:
be_BY: Назва сайта:

en: Slider
be_BY: Паўзунок

en: Slider accuracy
be_BY: Паўзунок хібнасці

en: Slider initial value
be_BY: Паўзунок пачатковага значэння

en: Slider left/right text separator
be_BY: Паўзунок левага/правага межавальніка тэксту

en: Slider maximum value
be_BY: Паўзунок максімальнага значэння

en: Slider minimum value
be_BY: Паўзунок мінімальнага значэння

en: Slider starts at the middle position
be_BY: Паўзунок находзіцца ў сярэдзіне

en: Slovak
be_BY: Славацкі

en: Slovenian
be_BY: Славенскі

en: Some URL description
be_BY: Апісанне URL

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
be_BY: Некалькі простых крокаў, каб стварыць сваё першае апытанне:

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
be_BY: Прабачце, у гэтым тыпе апытанняў няма патрымкі такіх тыпаў пытанняў.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
be_BY: На жаль, вашыя адказы перавысілі квоту на гэтае апытанне.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
be_BY: На жаль, модуль LDAP адсутнічае ў вашай канфігурацыі PHP.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
be_BY: Прабачце, нельга больш загружаць файлы!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
be_BY: Прабачце, толькі пашырэнні (%s) файлаў дазволены!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
be_BY: Прабачце, толькі %s файлы могуць быць загружаныя для гэтага пытання!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
be_BY: На жаль, загружаны файл (%s) больш, чым дазволены памер файла ў %s KB.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
be_BY: Прабачце, такое пашырэнне файла (%s) не дазволена!

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
be_BY: Выбачайце, гэты файл занадта вялікі. Дапускаюцца толькі файлы %s KB.

en: Sort answers alphabetically
be_BY: Сартаваць адказы па альфабэце

en: Sort the answer options alphabetically
be_BY: Сартаваць варыянты адказу па алфавіце

en: Spanish
be_BY: Іспанскі

en: Spanish (Mexico)
be_BY: Іспанскі (Мексіка)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
be_BY: Пазначыць свой фармат даты часу (<i>д/дд м/мм гг/гггг Г/ГГ Х/ХХ </i> фарматы і сімвалы "-./: "  дазволены для дня/месяца/года/гадзіны/хвіліны з або без вядучых нулей адпаведна. Змаўчанні для фармата даты апытання

en: Square root
be_BY: Корань квадратны

en: Standard deviation
be_BY: Стандартнае адхіленне

en: Start date/time:
be_BY: Пачатак дата/час:

en: Start installation
be_BY: Пачаць інсталяцыю

en: Start language
be_BY: Стандартная мова

en: Started but not yet completed
be_BY: Пачаўся, але яшчэ не завершаны

en: Starting from:
be_BY: Пачынаючы з:

en: Statistics
be_BY: Статыстыка

en: Statistics URL
be_BY: URL статыстыкі

en: Status
be_BY: Статус

en: Step 1:
be_BY: Крок 1:

en: Step 2:
be_BY: Крок 2:

en: Step value
be_BY: Значэнне крока

en: Stop this survey
be_BY: Закрыць гэта апытанне

en: Store the city?
be_BY: Захаваць горад?

en: Store the country?
be_BY: Захоўваць страну?

en: Store the postal code?
be_BY: Захоўваць паштовы код?

en: Store the state?
be_BY: Захаваць штат?

en: Straight
be_BY: Прамалінейна

en: Strip HTML and PHP tags from a string
be_BY: Удаліць HTML і PHP тэгі з радка

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
be_BY: Удаліць прабелы (або іншыя знакі) з начала і канца радка

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
be_BY: Удаліць прабелы (або іншыя знакі) з пачатку радка

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
be_BY: Удаліць прабелы (або іншыя знакі) з канца радка

en: Subject:
be_BY: Тэма:

en: Submission date
be_BY: Дата адпаўкі

en: Submit
be_BY: Адправіць

en: Submit Your Survey.
be_BY: Дадаць сваю анкету.

en: Submit your answers
be_BY: Адправіць свае адказы

en: Submit your survey.
be_BY: Адправіць апытанне.

en: Subquestions
be_BY: Падпытанні

en: Subquestions were successfully saved.
be_BY: Падпытанні былі паспяхова захаваныя.

en: Success
be_BY: Поспех

en: Success!
be_BY: Поспех!

en: Successfully created CPDB entries
be_BY: CPDB запісы паспяхова створаны

en: Successfully created token entries
be_BY: Маркер запісу паспяхова створан

en: Sum
be_BY: Сума

en: Summary
be_BY: Зводка

en: Support this project - Donate to
be_BY: Падтрымайце гэты праект - зрабіце ахвяраванне

en: Survey
be_BY: Апытанне

en: Survey Has Been Deactivated
be_BY: Апытанне было дэактывавана

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
be_BY: Апытанне з ID %d захавана ў %s, якое змяшчае %d запісаў

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
be_BY: Апытанне з ID %d захавана ў %s, якое змяшчае %d запісаў (%s)

en: Survey activation
be_BY: Актывацыя апытання

en: Survey cannot be activated yet.
be_BY: Апытанне не можа быць актывавана.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
be_BY: Апытанне не можа быць актывавана. Альбо ў вас няма доступу, альбо ў апытанні няма пытанняў.

en: Survey content
be_BY: Змест апытання

en: Survey copy summary
be_BY: Копія вынікаў апытанняў

en: Survey could not be created because it did not have a title
be_BY: Апытанне не можа быць створана, таму што няма назвы апытання

en: Survey could not be updated
be_BY: Апытанне не можа быць абноўлена

en: Survey deletion
be_BY: Выдаленне апытання

en: Survey does not pass consistency check
be_BY: Агляд не праходзіць праверку на цэласнасць

en: Survey expiration date
be_BY: Дата заканчэння апытання

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
be_BY: Агляд быў актываваны. Табліца вынікаў паспяхова створана.

en: Survey import summary
be_BY: Вынікі імпарту апытанняў

en: Survey name (ID)
be_BY: Назва апытання (ID)

en: Survey name (ID):
be_BY: Назва апытання (ID):

en: Survey permissions
be_BY: Правы апытання

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
be_BY: Права доступу апытання для ўсіх карыстальнікаў у гэтай групе паспяхова абноўлены.

en: Survey permissions were successfully updated.
be_BY: Права доступу апытання паспяхова абноўлены.

en: Survey quotas
be_BY: Квоты апытання

en: Survey registration confirmation
be_BY: Пацверджанне рэгістрацыі ў апытанні

en: Survey security
be_BY: Бяспека апытанняў

en: Survey settings
be_BY: Наладкі апытання

en: Survey settings were successfully saved.
be_BY: Наладкі апытання былі паспяхова захаваныя.

en: Survey structure (.lss)
be_BY: Структура апытання (.lss)

en: Survey structure import summary
be_BY: Вынік імпрату структуры апытання

en: Survey title and description
be_BY: Назва і апісанне апытання

en: Surveys
be_BY: Апытанні

en: Swedish
be_BY: Шведскі

en: Switch to closed-access mode
be_BY: Пераключэнне ў рэжым абмежаванага доступу

en: System overview
be_BY: Агляд сістэмы

en: TIS620 Thai
be_BY: Тайскі TIS620

en: Table column usage
be_BY: Выкарыстанне слупкоў табліцы

en: Table prefix
be_BY: Прэфікс табліцы

en: Table size usage
be_BY: Выкарыстанне памера табліцы

en: Take ownership
be_BY: Стаць ўладальнікам

en: Tangent
be_BY: Тангенс

en: Target (sub-)question:
be_BY: Памеціць (пад-)пытанне:

en: Target question
be_BY: Адмеціць пытанне

en: Template '%s' does already exist.
be_BY: Шаблон '%s' ужо існуе.

en: Template '%s' was successfully deleted.
be_BY: Шаблон '%s' быў паспяхова выдалены.

en: Template Sample
be_BY: Імя шаблона

en: Template permissions were updated successfully.
be_BY: Шаблон дазволу быў паспяхова абноўлены.

en: Template:
be_BY: Шаблон:

en: Terminate survey
be_BY: Спыніць апытанне

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
be_BY: Праверце, ці працуе ваш сервер SSL, пяройдучы па гэтай спасылцы.

en: Text box
be_BY: Панэль тэксту

en: Text display
be_BY: Адлюстраванне тэксту

en: Text inputs
be_BY: Тэкставы ўвод

en: Text questions
be_BY: Тэкставыя пытанні

en: Thai
be_BY: Тайскі

en: Thank you for completing this survey.
be_BY: Дзякуем вас за ўдзел у апытанні.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
be_BY: Дзякуем вам за рэгістрацыю для ўдзелу ў гэтым апытанні.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
be_BY: Дзякуй за захаванне няскончанага апытання. Наступныя падрабязнасці дапамогуць вярнуцца і працягнуць, дзе вы спыніліся. Калі ласка, майце гэты адрас электроннай пошты для даведкі - мы ня можам трымаць пароль для вас.

en: Thank you!
be_BY: Дзякуй!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
be_BY: Папярэджанне а ліміце часу будзе заставацца бачнай гэтую колькасць секунд(не выключаецца, калі гэты параметр застаецца пустым)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
be_BY: Другое папярэджанне а ліміце часу будзе заставацца бачнай гэту колькасць секунд(не выключаецца, калі гэты параметр застаецца пустым)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
be_BY: Другое паведамленне, якое адлюстроўваецца як папярэджванне а ліміце часу (з'явіцца стандартнае папярэджанне, калі гэтае поле застанецца пустым)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
be_BY: LimeSurvey ComfortUpdate з'яўляецца просты працэдурай хуткага абнаўлення да апошняй версіі LimeSurvey.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
be_BY: Варыянты адказу будуць паказвацца з такой колькасцю слупкоў

en: The answer to the security question is incorrect.
be_BY: Адказ на сакрэтнае пытанне памылковы.

en: The database you specified does not exist:
be_BY: База дадзеных, якую вы пазначылі, не існуе:

en: The email address is not valid.
be_BY: Адрас электроннай пошты з'яўляецца недапушчальным.

en: The email you used is not valid. Please try again.
be_BY: Адрас электроннай пошты недапушчален. Калі ласка, паспрабуйце яшчэ раз.

en: The entry was assigned the following record id:
be_BY: Дадзеным прызначаны наступны ID:

en: The following answers should be deleted:
be_BY: Наступныя адказы павінны быць выдаленыя:

en: The following assessments should be deleted:
be_BY: Наступныя ацэнкі павінны быць выдалены:

en: The following conditions should be deleted:
be_BY: Наступныя ўмовы павінны быць выдалены:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
be_BY: Наступныя файлы павінны быць зменены або выдалены, але ўжо кімсьці мадыфікаваны.

en: The following groups should be deleted:
be_BY: Наступныя групы павінны быць выдаленыя:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
be_BY: Наступныя старыя табліцы адказаў апытанняў існуюць і могуць быць выдаленыя, калі не патрабуюцца болей:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
be_BY: Наступныя старыя табліцы апытанняў павінны быць выдалены, паколькі яны не змяшчаюць запісаў ці апытанне-продак больн не існуе:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
be_BY: Наступныя старыя табліцы маркераў доступу існуюць і могуць быць выдаленыя, калі не патрабуюцца болей:

en: The following problems have been found:
be_BY: Наступныя праблемы былі выяўленыя:

en: The following questions should be deleted:
be_BY: Наступныя пытанні павінны быць выдаленыя:

en: The following steps will be done by this update:
be_BY: Наступныя крокі будуць зроблены гэтым абнаўленнем:

en: The following survey language settings should be deleted:
be_BY: Наступныя параметры мовы апытання павінны быць выдалены:

en: The following surveys are available:
be_BY: Наступныя апытанні даступны:

en: The following surveys should be deleted:
be_BY: Наступныя апытанні павінны быць выдалены:

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
be_BY: Мовы імпартаванай групы павінна ўключаць прынамсі асноўную мову гэтага апытання.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
be_BY: Мовы імпартаванага пытання павінны ўключаць асноўную мову апытання.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
be_BY: Максімальная колькасць файлаў была загружана. Вы можаце вярнуцца да апытання.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
be_BY: Паведамленне, якое адлюстроўваецца як 'папярэджванне а ліміце часу (з'явіцца стандартнае папярэджанне, калі гэтае поле застанецца пустым)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
be_BY: Паведамленне, якое адлюстроўваецца, калі ліміт часу скончыўся (паведамленне па змоўчванні будзе адлюстроўвацца, калі гэты параметр застанецца пустым)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
be_BY: Мінімальная колькасць файлаў не была загружана.

en: The new question group/question order was successfully saved.
be_BY: Парадак новай групы пытанняў/пытання быў паспяхова захаваны.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
be_BY: Пытанне не можа быць дададзена. Вы павінны, як мінімум, увесці код пытання.

en: The question group was deleted.
be_BY: Група пытанняў была выдалена.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
be_BY: Праверка надмернасці шукае табліцы, якія засталіся пасля дэактывацыі апытанняў. Вы можаце выдаліць іх, калі яны вам больш не патрабуюцца.

en: The related survey is missing.
be_BY: Не хапае звязанага пытання

en: The responses table has been renamed to:
be_BY: Табліца адказаў была пераназвана ў:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
be_BY: Адказы на гэта апытанне больш не даступны ў LimeSurvey.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
be_BY: Сума множных лікавых ўводаў павінна быць болей чым гэта значэнне

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
be_BY: Агляд не можа быць актываваны, пакуль гэтыя праблемы ня будуць вырашаны.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
be_BY: Апытанне было паспяхова скончана з-за усталявання тэрміну заканчэння ў наладках апытання.

en: The survey you selected does not exist
be_BY: Выбраннага апытання не існуе

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
be_BY: Тэкставае паведамленне, якое адлюстроўваецца ў таймеры зваротнага адліку падчас адліку

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
be_BY: Маркер, які вы ўвялі недапушчальны, ці ўжо быў выкарыставаны.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
be_BY: Маркер доступу, які вы напісалі, не з'яўляюцца дапушчальным або ўжо быў выкарыстан.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
be_BY: Ваш маркер доступу не супадае з маркерам вашай сесіі

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
be_BY: Табліца маркераў доступу, звязаная з гэтым апытаннем, будзе перайменавана ў:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
be_BY: Табліца маркераў доступу выдалена і маркеры доступу болей не патрыбны для гэтага апытання.

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
be_BY: Сервера абнаўленняў у цяперашні час заняты. Гэта звычайна адбываецца, калі рыхтуюцца файлы абнаўленняў для новай версіі.

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
be_BY: Ёсць %s асірацелых стандартных запісаў, якія могуць быць выдалены.

en: There are %s orphaned question attributes.
be_BY: Ёсць %s асірацелых атрыбутаў пытанняў.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
be_BY: Ёсць %s асірацелых квот запісаў, якія могуць быць выдалены.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
be_BY: Ёсць %s асірацелых квот моўных наладак, якія могуць быць выдалены.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
be_BY: Ёсць %s асірацелых квот удзельнікаў, якія могуць быць выдаленыя.

en: There are no groups available.
be_BY: Няма даступных груп.

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
be_BY: Няма болей пытанняў. Калі ласка, націсніце <Адправіць> кнопку, каб скончыць гэтае апытанне.

en: There are no questions in this survey
be_BY: Няма пытанняў у гэтым апытанні

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
be_BY: Ёшчэ {EMAILCOUNT} лістоў для адпраўкі.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
be_BY: Ёсць {NUMBEROFQUESTIONS} пытанняў ў гэтым апытанні.

en: There is 1 question in this survey
be_BY: Існуе 1 пытанне ў гэтым апытанні

en: There is already a recorded answer for this token
be_BY: Для гэтака маркеру доступу ужо ёсць захаваныя адказы

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
be_BY: У табліцы ужо існуе запіс з дакладна такім жа маркерам. Адзін і той жа маркер доступу не можа быць выкарастаны у некалькіх запісаў.

en: There is no matching survey.
be_BY: Няма адпаведных апытанняў.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
be_BY: Існуе праблема выдалення шаблона '%s'. Калі ласка, праверце правы доступу да вашага каталога/файлаў.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
be_BY: Праблема загрузкі файла абнаўлення. Калі ласка, паспрабуйце перазапусьціць працэс абнаўлення.

en: There was an error using the Google API.
be_BY: Адбылася памылка ў час выкарыстоўвання Google API.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
be_BY: Няма адрасов для пасылкі. Гэта праісходзіць таму, што ні адзін не падыходзіць да крытэрыяў:

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
be_BY: Гэты архіў ZIP не ўтрымлівае дапушчальных файлаў рэсурсаў. Не атрымалася імпартаваць.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
be_BY: Гэты архіў ZIP не ўтрымлівае дапушчальных файлаў шаблону. Не атрымалася імпартаваць.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
be_BY: Гэты архіў змяшчае PDF файл апытання, queXML файл апытання і queXF banding XML-файл, які можа быць выкарыстаны з дапамогай queXF: http://quexf.sourceforge.net/ для апрацоўкі адсканаваных апытанняў.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
be_BY: Гэты файл не з'яўляецца дапушчальным ZIP архівам. Не атрымалася імпартаваць.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
be_BY: Гэты тып файла не можа быць загружаны.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
be_BY: Гэта апісанне групы незапоўненае, але даволі важнае.

en: This group does not contain any question(s).
be_BY: Гэтая група не ўтрымлівае ніводнага пытання.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
be_BY: Гэта апытанне з закрытым доступам, так што вы павінны ўвесці дапушчальны маркер доступа. Калі ласка, звярніцеся да адміністратара.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
be_BY: Гэта кантраляванае апытанне. Вам патрэбен дапушчальны маркер доступу для ўдзелу.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
be_BY: Гэта прыклад апісання апытання. Яно можа быць вельмі працяглым.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
be_BY: Гэты файл не з'яўляецца дзейным XML файлам структуры апытання LimeSurvey.

en: This is not a valid response data XML file.
be_BY: Гэты файл не з'яўляецца дзейным XML файлам дадзеных адказаў.

en: This is not a valid timings data XML file.
be_BY: Гэты файл не з'яўляецца дзейным XML файлам дадзеных таймінгаў аў.

en: This is not a valid token data XML file.
be_BY: Гэты файл не з'яўляецца дзейным XML файлам дадзеных маркераў.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
be_BY: Гэта адрас электроннай пошты па змаўчанні для адміністратара сайта, і выкарыстоўваецца для сістэмных паведамленняў, опцыі кантактаў і bounce пошты.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
be_BY: Гэта імя па змаўчанні для адміністратара сайта і выкарыстоўваецца для сістэмных паведамленняў і кантактных варыянтаў.

en: This is the survey end message.
be_BY: Гэта паведамлення заканчэння апытання.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
be_BY: Гэта імя ўжо выкарыстоўваецца. Вы павінны выкарыстоўваць унікальнае захаванае імя.

en: This name is reserved for standard template.
be_BY: Гэта імя зарэзервавана для стандартнага шаблону

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
be_BY: Гэта імя з'явіцца ў спісе агляда апытання і ў загалоўке адміністрацыі.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
be_BY: Вы выдаліце апытанне і ўсе звязаныя групы, адказы на пытанні і ўмовы.

en: This question does not have a question 'type' set.
be_BY: Гэта пытанне не мае тыпу.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
be_BY: Гэтае пытанне мае набор умоў, аднак ўмова заснавана на пытанні, якое ідзе пасля умовы.

en: This question is always shown.
be_BY: Гэтае пытанне заўсёды адлюстроўваецца.

en: This question is mandatory
be_BY: Гэта пытанне з’яўляецца абавязковым

en: This question requires a second answer set but none is set.
be_BY: Гэтае пытанне патрабуе дзьвух адказаў, але нічога не ўстаноўлена.

en: This question requires answers, but none are set.
be_BY: Гэтае пытанне патрабуе адказу, але нічога не ўстаноўлена.

en: This question's SGQA code
be_BY: SGQA код пытання гэтага пытання

en: This question's group ID number
be_BY: ID нумар групы гэтага пытання

en: This question's question ID number
be_BY: ID нумар пытання гэтага пытання

en: This question's survey ID number
be_BY: ID нумар апытання гэтага пытання

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
be_BY: Гэта апытанне мае звязаную табліцу маркераў доступу. Калі вы выдаліце гэта апытанне, табліца маркераў будзе выдалена. Мы рэкамендуем Вам экспартаваць яе ці зрабіць рэзервую копію перад выдаленнем апытання.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
be_BY: Гэты агляд актываваны. Няма вынікаў для прагляду.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
be_BY: Гэтае апытанне з'яўляецца актыўным і існуе табліца адказаў. Калі вы выдаліце гэта апытанне, адказы на яго будуць выдалены таксама. Мы рэкамендуем Вам экспартаваць адказы перад выдаленнем гэтага апытання.

en: This survey is active but expired.
be_BY: Дадзенае апытанне з'яўляецца актыўным, але тэрмін дзеяння скончыўся.

en: This survey is active but has a start date.
be_BY: Апытанне актыўна, але мае дату пачатку.

en: This survey is anonymous.
be_BY: Гэтае апытанне ананімнае.

en: This survey is currently active.
be_BY: Гэтае апытанне актыўна зараз.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
be_BY: Гэта апытанне ў цяперашні час не актыўна. Вы не зможаце захаваць вашыя адказы.

en: This survey is not active - no responses are available.
be_BY: Гэты агляд не з'яўляецца актыўным - няма даступных адказаў.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
be_BY: Гэта апытанне яшчэ не актываваная і таму ўдзельнікі не змогуць запоўніць апытанне.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
be_BY: Гэта даследаванне яшчэ не актыўнае. Ваш адказ не можа быць захаваны

en: This survey is not yet started.
be_BY: Гэта апытанне яшчэ не пачалося.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
be_BY: Гэтые апытанне актывізавана, і адказы будуць запісаны.

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
be_BY: Гэта апытанне выкарыстоўвае ананімныя адказы, так што вы не можаце змяніць ваш адказ.

en: This will be the password of admin user.
be_BY: Гэта будзе пароль адміністратара.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
be_BY: Гэта будзе ідэнтыфікатар, з дапамогай якога адміністратар будзе ўваходзіць.

en: This will be your default language.
be_BY: Гэта будзе ваша стандартная мова.

en: This will replace the existing text. Continue?
be_BY: Гэта прывядзе да замены існуючага тэксту. Працягнуць?

en: Time difference (in hours):
be_BY: Розніца ў часе (у гадзінах):

en: Time limit
be_BY: Ліміт часу

en: Time limit action
be_BY: Дзеянне ліміту часу

en: Time limit countdown message
be_BY: Паведамленне таймера зваротнага адліку

en: Time limit disable next
be_BY: Часавы ліміт Далей

en: Time limit disable prev
be_BY: Часавы ліміт Раней

en: Time limit expiry message
be_BY: Паведамленне аб сканчэнні ліміту часу

en: Time limit expiry message display time
be_BY: Тэрмін заканчэння часу адлюстраванае паведамленне

en: Time limit message CSS style
be_BY: СSS стыль для таймеру часавога ліміту

en: Time limit timer CSS style
be_BY: СSS стыль для таймеру часавога ліміту

en: Time remaining
be_BY: Застаўшыйся час

en: Time statistics
be_BY: Статыстыка часу

en: Timer
be_BY: Таймер

en: Timings will be saved.
be_BY: Таймінгі будуць захаваны.

en: Timings will not be saved.
be_BY: Таймінгі ня будуць захаваны.

en: Title
be_BY: Назва

en: Title:
be_BY: Назва

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
be_BY: Каб застацца ананімным, калі ласка, выкарыстоўвайце псеўданім у якасці імя, а таксама не пішыце адрас электроннай пошты.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
be_BY: Каб змяніць парадак пытанняў/груп пытанняў проста перацягніце пытанне/групу з дапамогай мышы ў патрэбную пазіцыю.

en: Token
be_BY: Маркер доступу

en: Token ID
be_BY: ID маркера доступу

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
be_BY: Маркер апісання атрыбутаў быў паспяхова абноўлены.

en: Token attribute: %s
be_BY: Атрыбут маркера доступу: %s

en: Token code for this participant
be_BY: Маркер доступу для гэтага ўдзельніка

en: Token control
be_BY: Упраўленне маркерамі доступу

en: Token fields
be_BY: Палі маркеру доступу

en: Token length
be_BY: Даўжыня анкеты

en: Token mismatch
be_BY: Неадпаведнасць маркеру доступа

en: Tokens
be_BY: Маркеры доступу

en: Tools
be_BY: Інструменты

en: Total
be_BY: Усяго

en: Total Errors
be_BY: Усяго памылак

en: Total Imported files
be_BY: Усяго імпартавана файлаў

en: Total attributes in the central table
be_BY: Агульная колькасць атрыбутаў ў цэнтральнай табліцы

en: Total invitations sent
be_BY: Усяго запрашэнняў адпраўлена

en: Total number of files
be_BY: Агульная колькасць файлаў

en: Total numbers of sent reminders
be_BY: Агульная колькасць адпраўленных нагадванняў

en: Total opted out
be_BY: Усяго адмовіліся

en: Total participants in central table
be_BY: Агульная колькасць удзельнікаў у центральнай табліцы

en: Total records in survey
be_BY: Усяго запісаў у апытанні

en: Total records in survey:
be_BY: Усяго запісаў у аглядзе:

en: Total size of files
be_BY: Агульны памер файлаў

en: Total surveys completed
be_BY: Усяго завершана апытанняў

en: Total time
be_BY: Сумарны час

en: Translate survey
be_BY: Перавесці апытанне

en: Translate to
be_BY: Перавесці на

en: Try again
be_BY: Паспрабуйце яшчэ раз

en: Try again! Connection with database failed.
be_BY: Паспрабуйце зноў! Злучэнне з базай дадзеных страчана.

en: Try to submit again
be_BY: Паспрабуйце адправіць зноў

en: Turkish
be_BY: Турэцкі

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
be_BY: Калі ласка, увядзіце імя і пароль, якія вы выкарыстоўвалі для захавання апытання.

en: Type:
be_BY: Тып:

en: UCS-2 Unicode
be_BY: Юнікод UCS-2

en: UJIS for Windows Japanese
be_BY: Японскі UJIS для Windows

en: URL description:
be_BY: Апісанне URL:

en: URL of the survey
be_BY: Спасылка на гэтае апытанне

en: US ASCII
be_BY: Амерыканскі ASCII

en: UTF-8 Unicode
be_BY: Юнікод UTF-8

en: Un-quotes a quoted string
be_BY: Удаляе двукоссі у радке з двукоссямі

en: Unable to create directory `%s`.
be_BY: Немагчыма стварыць каталог `%s`.

en: Uncertain
be_BY: Ня упэўнены

en: Unchanged
be_BY: Без змяненняў

en: Unknown error
be_BY: Неапазнаная памылка

en: Unwritable
be_BY: Не даступна для запісу

en: Update
be_BY: Абнавіць

en: Update condition
be_BY: Абнавіць умовы

en: Update scenario
be_BY: Абнавіць сцэнар

en: Update server busy
be_BY: Сервер абнаўленняў заняты

en: Update token entry
be_BY: Змяненне маркера доступу

en: Upload
be_BY: Загрузіць

en: Upload files
be_BY: Загрузіць файлы:

en: Upload summary
be_BY: Загрузіць зводку

en: Upload your files
be_BY: Загрузіць вашы файлы:

en: Uploaded CSV file successfully
be_BY: CSV файл паспяхова загружаны

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
be_BY: Загружаны файл з наборам пазнак павінен мець пашырэнне .lsl.

en: Uploading
be_BY: Загрузка

en: Uploading LDAP Query
be_BY: Запыт LDAP загружаецца

en: Uppercase the first character of each word in a string
be_BY: Перавесці ў верхні рэгістр першы знак кожнага слова ў радку

en: Urdu
be_BY: Урду

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
be_BY: Выкарыстоўваць даступныя выпадальныя поля замест ўсплывальнага каляндара

en: Use checkbox layout
be_BY: Выкарыстоўваць кнопкі-сцяжкі

en: Use dropdown presentation
be_BY: Выкарыстоўваць прадстаўленне з выпадальным спісам

en: Use global settings
be_BY: Выкарыстоўваць глабальныя настройкі

en: Use mapping service
be_BY: Выкарыстоўваць картаграфічны сэрвіс

en: Use same default value across languages:
be_BY: Выкарыстоўваць аднолькавыя стандартныя значэнні па змаўчанні ў розных мовах:

en: Use settings below
be_BY: Выкарыстоўваць налады ніжэй:

en: Use slider layout
be_BY: Выкарыстоўваць паўзунок

en: Used/free space for file uploads
be_BY: Выкарыстаны/вольны прастор для загрузак файлаў

en: User
be_BY: Карыстальнік

en: User added.
be_BY: Карыстальнік дадан.

en: User control
be_BY: Кіраванне карыстальнікам

en: User data
be_BY: Дадзеныя карыстальніка

en: User group successfully added!
be_BY: Група карыстальнікаў паспяхова дададзена!

en: User groups
be_BY: Групы карыстальнікаў

en: User name:
be_BY: Імя карыстальніка

en: User registration at '%s'
be_BY: Рэгістрацыя карыстальнікаў на '%s'

en: Username
be_BY: Імя карыстальніка

en: Username already exists.
be_BY: Імя карыстальніка ўжо існуе.

en: Users
be_BY: Карыстальнікі

en: Uses left
be_BY: Засталося выкарыстанняў

en: Uses left:
be_BY: Выкарыстоўваць левую:

en: Valid from
be_BY: Дапушчален з

en: Valid until
be_BY: Дапушчален да

en: Validation:
be_BY: Праверка:

en: Version
be_BY: Версія

en: Vietnamese
be_BY: В'етнамскі

en: View Saved but not submitted Responses
be_BY: Праглядзець захаваныя, але не пацверджаныя адказы

en: View response ID %d
be_BY: Прагледзець адказ з ID %d

en: View response URL
be_BY: Адкрыць URL адказа

en: View response details
be_BY: Падрабязнасці адказу

en: View statistics
be_BY: Прагляд статыстыкі

en: View the statistics for this survey.
be_BY: Прагледзець статыстыку гэтага апытання.

en: View/read
be_BY: Глядзець/чытаць

en: Viewing response (ID %s)
be_BY: Праглядзець адказ(ID %s)

en: Visit our website!
be_BY: Наведайце наш сайт!

en: Warn and move on
be_BY: Папярэджваць і рухацца далей

en: Warning
be_BY: Папярэджваньне

en: Warning!
be_BY: Увага!

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
be_BY: Увага: Вы ўсё яшчэ карыстаецеся паролем па змаўчанні (password). Калі ласка, зьмяніце ваш пароль і ўвадзіце зноўку.

en: Warnings
be_BY: Папярэджванні

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
be_BY: Нам шкада, але атрымалася памылка сістэмы і ваш файл не быў захаваны. Паведамленне было адпраўлена, каб паведаміць адміністратара апытання.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
be_BY: Прабачце, але вам не дазволена ўваходзіць ў гэтае апытанне.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
be_BY: У вас няма дазволу гэта зрабіць.

en: We are sorry but your session has expired.
be_BY: На жаль, тэрмін дзеяння вашай сесіі скончыўся.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
be_BY: Мы рэкамендуем перш чым выдаліць гэта апытанне, экспартаваць апытанне цалкам з галоўнага экрана адміністрацыі.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
be_BY: Мы рэкамендуем, перш чым працягнуць, экспортаваць ўсе апытання з галоўнай панэлі кіравання.

en: Welcome
be_BY: Вітаем

en: Welcome %s!
be_BY: Вітаем %s!

en: Welcome and end text
be_BY: Тэкст вітання і тэкст паведамлення па заканчэнні

en: Welcome message:
be_BY: Прывітальнае паведамленне:

en: Welcome to %s!
be_BY: Вітаем у %s!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
be_BY: Дабро пажалаваць у майстар усталёўкі LimeSurvey. Гэты майстар правядзе Вас праз ўсталёўку, налады базы дадзеных і пачатковай канфігурацыі LimeSurvey.

en: Welcome to this sample survey
be_BY: Вітаем у дэманстрацыйным апытанні

en: Welcome:
be_BY: Вітаем:

en: Welsh
be_BY: Валійскі

en: When an imported record matches an existing record ID:
be_BY: Калі імпартаваны запіс супадае з ID існуючага запісу:

en: Writable
be_BY: Даступна для запісу

en: Year
be_BY: Год

en: Yes
be_BY: Так

en: Yes (Forced by the system administrator)
be_BY: Так (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Yes - Delete Them!
be_BY: Так - выдаліць іх!

en: Yes/No
be_BY: Так/Не

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
be_BY: Вы выдаляеце усе ўмовы на пытанні гэтага абследавання

en: You are about to delete this survey
be_BY: Вы збіраецеся выдаліць гэта апытанне

en: You are already a part of this survey.
be_BY: Вы ўжо састаіце ў гэтым апытанні.

en: You are not a participant in this survey.
be_BY: Вы не ўдзельнічаце ў гэтым апытанні.

en: You are not authorized to delete questions.
be_BY: Вы не аўтарызаваны каб выдаляць гэтую группу.

en: You can leave these settings blank and change them later
be_BY: Вы можаце пакінуць гэтыя налады пустымі і памяняць іх пазней

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
be_BY: Вы можаце пакінуць гэтае поле пустым, і аўтаматычна сгенерыраваць маркеры з дапамогай 'Стварыць маркеры'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
be_BY: Вы можаце загрузіць захаванае апытанне з гэтай старонкі.

en: You can upload %s under %s KB each.
be_BY: Вы можаце загрузіць %s не больш за %s KB кожны.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
be_BY: Вы можаце выкарыстоўваць наступныя дадзеныя для ўваходу на сайт:

en: You can't copy a question if the survey is active.
be_BY: Вы не можаце капіяваць пытанне, пакуль апытанне актыўна.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
be_BY: Вы не можаце выкарыстоўваць ананімныя адказы, калі  працягласць адказаў на аснове маркераў ўключана.

en: You cannot delete the last answer option.
be_BY: Вы не можаце выдаліць апошні варыянт адказу.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
be_BY: Вы ня можаце працягваць, пакуль вы не адкажаце на адно ці некалькі пытанняў.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
be_BY: Бібліятэка Freetype не ўсталяваны. Без яе немагчым прагляд дыяграм.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
be_BY: Бібліятэка GD не ўсталявана. Без яе немагчым прагляд дыяграм.

en: You don't have the permission to activate tokens.
be_BY: У вас няма дазволу для актывацыі маркераў доступу.

en: You have already completed this survey.
be_BY: Вы ўжо прымалі ўдзел у гэтам апытанні.

en: You have been already removed from this survey.
be_BY: Вы ўжо былі выдалены з гэтага апытання.

en: You have been successfully added back to this survey.
be_BY: Вы былі паспяхова дабаўлены да гэтага апытання.

en: You have been successfully removed from this survey.
be_BY: Вы былі паспяхова выдалены з гэтага апытання.

en: You have not selected a question
be_BY: Вы не абралі пытанне

en: You have not selected a survey
be_BY: Вы ня выбралі апытання

en: You have to select at least one label set.
be_BY: Вы павінны выбраць хаця бы адзін набор метак.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
be_BY: Вы можаце зарэгістравацца ў гэтым апытанні, калі вы жадаеце прыняць удзел.

en: You must be registered to complete this survey
be_BY: Вы павінны зарэгістравацца, каб завяршыць гэтае апытанне

en: You must supply a name for this saved session.
be_BY: Вы павінны напісаць назву для захаванага апытання.

en: You must supply a password for this saved session.
be_BY: Вы павінны напісаць пароль для захаванага апытання.

en: You need to add question groups
be_BY: Вам неабходна дадаць групы пытанняў

en: You need to add questions
be_BY: Вам неабходна дадаць пытанні

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
be_BY: Вам трэба загрузіць на %s больше файлаў на гэтае пытанне. .
    Вы сапраўды хочаце выйсці?

en: You should have a great time doing this
be_BY: Вы павінны мець шмат свабоднага часу, каб рабіць гэта

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
be_BY: Актывуя апытанне, вы павінны быць абсалютна ўпэўнены, што яго наладкі завершаны і не маюць патрэбу ў змяненні.

en: Your Choices
be_BY: Вы абралі

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
be_BY: Ваша LimeSurvey ўстаноўка правярае, змогуць лі абнаўленні быць паспяхова запушчаны.

en: Your Ranking
be_BY: Ваша рангаванне

en: Your answer
be_BY: Ваш адказ

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
be_BY: Ваш браўзэр паведамляе, што быў выкарыстаны раней для адказу на гэтае апытанне. Мы скінем гэту сесію, каб вы змаглі пачаць з самага пачатку.

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
be_BY: Ваши дадзеныя зараз будуць импартаваны, масуў дадзеных завецца  "data", імёны зменных у атрыбутах дадзеных ("attributes(data)$variable.labels"), як і foreign:read.spss..

en: Your database server password.
be_BY: Ваш пароль ад сервера базы дадзеных.

en: Your passwords do not match.
be_BY: Пароль не супадае.

en: Your personal settings were successfully saved.
be_BY: Вашыя асабістыя наладкі былі паспяхова захаваны.

en: Your response table will be renamed to:
be_BY: Ваша табліца адказаў будзе перайменавана ў:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
be_BY: Вашыя адказы не былі страчаны і былі адпраўлены па электроннай пошце адміністратару апытання -- яны будуць уведзены ў нашу базу даных пазней.

en: Your responses were successfully saved.
be_BY: Вашыя адказы былі паспяхова захаваныя.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
be_BY: Ваша апытанне можна экспартаваць з маркерамі дадзеных для кожнага адказу. Абярыце любыя дадатковыя поля, якія вы бы хацелі экспартаваць.

en: Your survey responses have been recorded.
be_BY: Вашыя адказы захаваны.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
be_BY: Вашы адказы на апытанне былі паспяхова захаваныя. Вам будзе адпраўлена пацвярджэнне па электроннай пошце. Калі ласка, пераканайцеся, что захавалі пароль, аднавіць яго будзе немагчыма.

en: Your survey was successfully saved.
be_BY: Ваша апытанне паспяхова захавана.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
be_BY: Ваша апытанне будзе захавана з гэтым імем і паролем, і вы зможаце вярнуцца да яго пазней, увайшоўшы з тым жа імем і паролем.

en: Your time to answer this question has expired
be_BY: Час для адказа на гэтае пытанне скончыўся

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
be_BY: Час для адказа на гэтае пытанне амаль скончылася. Засталося {TIME}.

en: Your update key is invalid and was removed.
be_BY: Ваш ключ абнаўлення з'яўляецца неправільным і быў выдалены.

en: Your user data for accessing %s
be_BY: Вашы дадзеныя карыстальніка для доступу да %s

en: Zoom level
be_BY: Маштаб

en: and
be_BY: і

en: checked
be_BY: выбрана

en: directory
be_BY: дырэкторыя

en: equals
be_BY: роўна

en: having a token
be_BY: з маркерам доступу

en: having a valid email address
be_BY: маюць дапушчальны адрас электроннай пошты

en: hh:mm
be_BY: гг:хх

en: hours
be_BY: гадзін

en: minitab method
be_BY: метад minitab

en: mins
be_BY: мін

en: not checked
be_BY: не выбрана

en: not having been sent an invitation already
be_BY: запрашэнне ячшэ не выслана

en: or
be_BY: або

en: queXML format (*.xml)
be_BY: queXML фармат (*.xml)

en: quota language settings
be_BY: наладкі квот мовы

en: quota members
be_BY: Удзельнікі квоты

en: responses
be_BY: адказы

en: seconds
be_BY: секунд

en: selected
be_BY: выбрана

en: table
be_BY: табліца

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
be_BY: Гэта аўтаматычнае электронны ліст для апавяшчэння, што ўліковы запіс карыстальніка быў створаны для вас на '%s'.

en: timings
be_BY: таймінгі

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
be_BY: Для атрымання дадатковай інфармацыі перайдзіце на http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php
